Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Istnieje kilka czynników do rozważenia przy ustalaniu, ile kosztuje pełne ogrodzenie działki. Podczas gdy profesjonalni wykonawcy mogą być w stanie powiedzieć dokładny koszt projektu, to nadal najlepiej wiedzieć, jaki rodzaj ogrodzenia chcesz i co lokalne przepisy rządowe są. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie tych dokumentów: Lokalny zarząd budynku, pożyczkodawca hipoteczny lub dokumenty zamknięcia zakupu nieruchomości. Zatrudnienie profesjonalnego instalatora ogrodzeń może również pomóc Ci upewnić się, że Twoje nowe ogrodzenie będzie zgodne z lokalnymi przepisami rządowymi.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z uslugi-remont.pl

Drewniane ogrodzenia są tańsze niż inne materiały

Drewniane ogrodzenia występują w różnych typach, począwszy od prostego ogrodzenia ze sztachet do solidnego ogrodzenia prywatności. Koszt instalacji drewnianego ogrodzenia zależy od tego, jak wysoki ma być płot, rodzaju drewna, którego używasz, oraz ilości czasu, jaką zajmie jego budowa. Czterostopowy płot będzie wymagał około 20% więcej tarcicy niż ośmiostopowy płot. Ogrodzenie szynowe, z drugiej strony, będzie wymagało 20% mniej tarcicy.

W porównaniu z innymi materiałami do ogrodzenia działki, drewno jest najmniej kosztowne. Jeśli chcesz zainstalować drewniane ogrodzenie, zapłacisz około 839 dolarów za podstawowy projekt. Większy obszar będzie wymagał więcej drewna, a robocizna do jego budowy będzie kosztować więcej niż w przypadku małej działki. Możesz również zaoszczędzić dużo więcej pieniędzy, jeśli zbudujesz własne ogrodzenie. Jednak jeśli nie masz doświadczenia w budowie, może to zająć ci więcej czasu i spowodować niechlujne ogrodzenie.

Wynajmowanie profesjonalnego wykonawcy

Choć możliwe jest wynajęcie profesjonalnego wykonawcy ogrodzenia, aby zainstalować kompletny system ogrodzeniowy wokół swojej działki, możesz chcieć zrobić trochę badań, zanim to zrobisz. Możesz uzyskać rekomendacje od przyjaciół i sąsiadów, przeczytać recenzje online i porozmawiać z przedstawicielem obsługi klienta firmy. Możesz także badać lokalnych wykonawców, dzwoniąc do działu obsługi klienta sklepu z narzędziami i prosząc o skierowania. Gdy masz już kilka nazwisk w umyśle, zadzwoń do nich, aby omówić ich stawki i kwalifikacje. Upewnij się, aby zapytać ich, jak wiele doświadczenia mają, czy mogą one zainstalować podziemne media, i jak długo projekt ma zająć.

Jeśli stawiasz ogrodzenie siebie, upewnij się, że zatrudnić kogoś z odpowiednich umiejętności stolarskich i wystarczającej siły roboczej. Podczas gdy mniejsze projekty ogrodzenia mogą być wykonane przez osoby fizyczne, większe wymagają więcej siły roboczej i będą potrzebować usług profesjonalisty. Podczas gdy niektórzy ludzie są wystarczająco pewni siebie, aby poradzić sobie z większym projektem na własną rękę, ogrodzenie, które otacza twoją działkę może zająć dużo pracy i wymaga więcej siły roboczej.

Typ ogrodzenia

Przed ogrodzeniem działki, konieczne jest określenie jej granic. Do wyznaczenia obwodu można wykorzystać linię murarską. Farba w sprayu to także doskonały sposób na zaznaczenie otworów pod słupki ogrodzeniowe. Odstępy między poszczególnymi słupkami muszą być jednolite i zgodne z otaczającym terenem. Profesjonalni instalatorzy ogrodzeń znają lokalne wymagania rządowe, więc mogą sprawić, że ta część projektu pójdzie gładko.

Koszt instalacji drewnianego ogrodzenia różni się znacznie. W zależności od użytych materiałów, cena może wahać się od 20 do 60 dolarów za stopę liniową. Koszt to zazwyczaj około 50 dolarów do 900 dolarów za stopę liniową. Może również wymagać badania gruntu, które kosztuje do 575 USD. Powinieneś również sprawdzić z lokalnymi władzami, aby uzyskać wszelkie pozwolenia lub inne wymagania. W niektórych obszarach mogą one kosztować od 20 do 400 dolarów.

Podobne tematy