Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Zanim zaczniesz wykonywać projekt izolacji fundamentu, musisz upewnić się, że przestrzegasz właściwych procedur. Pierwszym krokiem jest usunięcie istniejącej izolacji. Azbest jest znanym czynnikiem rakotwórczym. Musisz również upewnić się, że usuniesz wszystkie ścieżki wycieku i uszczelnisz je powietrzem. Następnie należy chronić zewnętrzną część ściany fundamentowej z włókna cementowego lub parging. Należy również użyć materiału membranowego, aby zapewnić właściwe osuszenie wilgoci. Wreszcie, powinieneś unikać stosowania nieprzepuszczalnych materiałów do wykończenia wnętrza.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z budropol.com.pl

Asbest jest znanym czynnikiem rakotwórczym

Podczas izolowania fundamentu starego domu, ważne jest, aby podjąć pewne środki ostrożności, w tym staranne monitorowanie włókien azbestu unoszących się w powietrzu. Brytyjska Inspekcja Pracy zakazała stosowania pyłu azbestowego w miejscu pracy w 1898 roku, a przypadki chorób związanych z azbestem zaczęły być rejestrowane na przełomie wieków. W połowie lat 30-tych XX wieku po raz pierwszy zidentyfikowano rakotwórcze włókna azbestowe, a w 1965 roku stwierdzono związek przyczynowy pomiędzy narażeniem na działanie azbestu a międzybłoniakiem. Ponieważ azbest jest znanym czynnikiem rakotwórczym, przeprowadzono kilka rodzajów analiz, które zastosowano do próbek. Jednym z rodzajów analizy jest mikroskopia świetlna, która wymaga wysoko wyszkolonej osoby, aby perform.

Asbest został znaleziony w fundamencie starych domów, w tym wiele typów domów przedwojennych. Właściciel budynku jest zwykle jedynym, który wie o materiałach zawierających azbest, a właściciel jest najlepszym źródłem informacji. Standard ma konkretne obowiązki dla pracodawców potencjalnie narażonych pracowników, w tym przekazywania i przechowywania informacji związanych z azbestem. Aby chronić pracowników, materiał zawierający azbest musi być zidentyfikowany jako TSI. Aby zidentyfikować materiały zawierające azbest, pracownicy muszą zidentyfikować TSI, a także określić, czy materiał jest wolny od azbestu.

Płyta włóknista Homasote jest dobrym materiałem izolacyjnym

Choć dostępnych jest kilka rodzajów materiałów izolacyjnych, Homasote jest szczególnie przydatny w przypadku fundamentu starszego domu. Ten rodzaj płyty pilśniowej ma cienką powłokę asfaltową, która działa jako bariera przeciwwilgociowa. Jest dostępny w dwóch różnych formach: batsy i długie rolki. Batty są wstępnie przycięte i mogą pasować do ścian standardowego domu o wysokości ośmiu stóp. Rolki są lepsze dla sufitów i długich zatok krokwi i legarów.

Uszczelnij wszystkie ścieżki wycieku

Pierwszym krokiem do uszczelnienia powietrznego domu jest określenie, gdzie są ścieżki wycieku. Zazwyczaj są to pęknięcia lub szczeliny wokół okien lub drzwi. Próba znalezienia tych otworów samodzielnie przyniesie niewielkie rezultaty. Możesz znaleźć ukryte połączenia do nieklimatyzowanych obszarów, które przytłaczają twoje wysiłki. Aby sprawdzić skuteczność uszczelnienia powietrza, użyj Blower Door. To urządzenie będzie mierzyć ilość powietrza uciekającego z domu. Jeśli jest zbyt mała, możesz wynająć profesjonalistę, aby przetestować nieruchomość.

Uciekanie powietrza występuje, gdy powietrze zewnętrzne wchodzi do domu, a klimatyzowane powietrze ucieka w sposób niekontrolowany przez pęknięcia. Podczas gdy wyciek powietrza zapewnia wentylację do domu, poleganie na nim w celu wentylacji jest błędem. Nie tylko powoduje to niską jakość powietrza w pomieszczeniach, ale także stwarza problemy z wilgocią, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twojej rodziny. Aby poprawić komfort i zmniejszyć przeciągi, uszczelnij wszystkie pęknięcia i otwory w swoim domu.

Usuń istniejącą izolację

Możesz dodać nową izolację do istniejącej w starym domu. Usuń starą izolację, jeśli jest w złym stanie. Jeśli Twój dom został zbudowany przed latami 50-tymi, może mieć izolację azbestową. Izolacja azbestowa była powszechnie stosowana w systemach grzewczych i była często dodawana do produktów izolacyjnych budynków. Ponieważ azbest jest szkodliwy dla środowiska, najlepiej jest unikać usuwania starej izolacji z domu. Należy jednak odpowiednio pozbyć się istniejącej izolacji.

Starsze domy mogą mieć różne rodzaje izolacji w różnych obszarach. Na przykład, na poddaszu może być luźne wypełnienie między belkami stropowymi. Ściany zewnętrzne mogą mieć wdmuchiwaną izolację z łatami. Podobnie, stare domy są często narażone na przeciągi. Poza nieszczelnymi kominami i kominkami, stare domy mogą mieć również wycieki powietrza z pęknięć wokół okien, gniazdek elektrycznych i oświetlenia wpuszczanego.

Podobne tematy