Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Instalacja ogrzewania podłogowego może być kosztowna. Na szczęście istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Jednym z najprostszych sposobów jest samodzielna instalacja ogrzewania podłogowego. Koszty pracy mogą z łatwością stanowić od dziesięciu do dwudziestu procent całego budżetu. Ponadto, robi instalacji samodzielnie będzie zaoszczędzić setki dolarów. Oto kroki, które należy wykonać:

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem jpbudowa.pl

Ciepła woda ogrzewanie podłogowe

Systemy ogrzewania podłogowego mają kilka zalet w stosunku do tradycyjnych grzejników podłogowych. Po pierwsze, usuwają zimne miejsca. Dodatkowo mogą oszczędzać energię, ponieważ ogrzewanie podłogowe promiennikowe nie zużywa tyle energii, co tradycyjne systemy grzewcze. Systemy ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą są dwojakiego rodzaju. Najbardziej wydajny ma rury biegnące w podłodze wypełnione ciepłą wodą. Drugi typ, zwany suchym ogrzewaniem, wykorzystuje przewody elektryczne do dostarczania ciepła. Suche systemy grzewcze są droższe od mokrych.

Oszczędność energii w przypadku ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą jest znaczna, ponieważ systemy podłogowe z ciepłą wodą zużywają znacznie mniej energii niż standardowe grzejniki. Typowy system ogrzewania domu przesuwa gorące powietrze z obwodu pomieszczenia do wewnątrz, tworząc nierównomierną dystrybucję ciepła i niekomfortowe doświadczenie. Ponieważ ciepłe powietrze nie jest równomiernie rozprowadzane w całym pomieszczeniu, dom jednorodzinny, który ma ciepłe podłogi, będzie czuł się bardziej komfortowo, a także oszczędzał energię.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Jedną z korzyści wynikających z zastosowania ogrzewania podłogowego w domu jest jego wydajność. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, które przemieszczają gorące powietrze z obwodu pomieszczenia do środka, ogrzewanie podłogowe działa na mniejszą skalę, rozprowadzając ciepło równomiernie w całym domu. Pomaga to zapobiegać chłodnym stopom i sprawia, że system grzewczy nie pracuje zbyt ciężko. Jest ono również o 25% bardziej ekonomiczne. W przypadku nowego systemu grzewczego sprawdź instrukcję instalacji, aby upewnić się, że wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Jeśli chcesz zainstalować elektryczne ogrzewanie podłogowe w swoim domu, powinieneś zatrudnić wykonawcę, który ma doświadczenie w instalowaniu ogrzewania podłogowego. Chociaż proces instalacji może nie być prostym projektem DIY, jest stosunkowo łatwy. Producent systemu dostarczy wszystkie instrukcje dotyczące procesu instalacji, od rur do okablowania. Następnie technik wykona ostateczne podłączenie i testowanie. Możesz również zdecydować się na dodanie systemu kotłowego do nowego systemu grzewczego, który przyniesie ciepło do domu podczas zimnych miesięcy zimowych.

Hydroniczne ogrzewanie podłogowe

Jest kilka kluczowych rzeczy, które należy rozważyć przed zainstalowaniem hydronicznego ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym. Po pierwsze, systemy hydroniczne wykorzystują kocioł i pompę do ogrzewania podłogi, a nie gorącą wodę. Ten rodzaj ogrzewania nie wymaga linii gazowych lub kotła, ale instalacja będzie wymagać wykonawcy ogrzewania. Poza tym, systemy hydroniczne są droższe niż ich elektryczne odpowiedniki, więc może warto rozważyć zatrudnienie profesjonalisty, aby zainstalować system dla Ciebie.

Termografia jest jednym ze sposobów testowania skuteczności ogrzewania podłogowego. Pozwala ona określić, jak dobrze działa system i ile ciepła jest wymieniane. Stosunkowo łatwo jest zlokalizować rury podczas rozruchu, ale jest to trudniejsze, gdy jesteśmy w stanie ustalonym. W związku z tym należy zwracać baczną uwagę na interpretację obrazów termicznych, zwłaszcza że obrazy są migawką aktualnych warunków.

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego w nieruchomości wolnostojącej może wynosić od 1 500 do 2 500 funtów. Rodzaj systemu, który wybierzesz, określi, ile będzie kosztować instalacja. System mokry, który działa podobnie do grzejników, będzie ogrzewał pomieszczenie za pomocą wody, która jest podgrzewana i przenoszona przez rury w podłodze. Metoda ta jest najbardziej popularna w łazienkach, ale możliwe jest zainstalowanie ogrzewania podłogowego również w innych pomieszczeniach, w tym w kuchniach i sypialniach. Jeśli chcesz iść na ogrzewanie podłogowe, warto zasięgnąć porady i zrobić swoje badania.

Systemy elektryczne są stosunkowo niedrogie w instalacji, ale mogą kosztować więcej niż system mokry. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest świetne dla projektów budowlanych retrofit lub małych obszarów domu. Elektryczne maty grzewcze są bardzo wydajne i dobrze zatrzymują ciepło. Aby uzyskać wystarczające ciepło, należy zastosować typ o mocy 150W/m2. Systemy elektryczne są również łatwiejsze w montażu, dzięki wstępnie rozmieszczonym rurom, które można zamontować bezpośrednio na podłodze.

Podobne tematy