Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Zanim rozpoczniesz proces instalacji, upewnij się, że zmierzyłeś powierzchnię okna. Następnie zmierz długość, szerokość i wysokość karniszy. Możesz użyć dwóch ocynkowanych gwoździ dachowych 1-1/2″, aby tymczasowo przymocować okno na miejscu. Należy pamiętać, aby nie wbijać gwoździ do końca. Upewnij się, że parapet jest podparty co najmniej trzema podkładkami. Słabo podparty parapet wpłynie na wydajność i działanie okna. Możesz również stracić gwarancję, jeśli nie będziesz w stanie prawidłowo zainstalować okna.

Metoda pomiaru

Przed zainstalowaniem okna narożnego musisz określić rozmiar otworu. Wiele okien jest zbyt głębokich, aby zmieścić się w otworze, więc musisz zmierzyć po przekątnej od zewnętrznej ramy do wewnętrznej ramy i od krawędzi do krawędzi. Aby mieć pewność, że mierzysz dla właściwego rozmiaru, powtórz ten proces kilka razy. Po uzyskaniu prawidłowego pomiaru, jesteś gotowy do rozpoczęcia instalacji. Jeśli nie jesteś pewien swoich pomiarów, poproś o pomoc asystenta. Powinieneś mieć solidną drabinę i kogoś do monitorowania procesu.

Po zidentyfikowaniu prawidłowego rozmiaru okna, możesz przystąpić do instalacji. Po pierwsze, musisz zmierzyć ościeża okna, lub ramę okna. Ta metoda pomiaru określa, czy rama okna jest kwadratowa, czy nie. Rama powinna być kwadratowa, jeśli wszystkie cztery rogi są pod kątem 90 stopni. W przeciwnym razie skończysz z oknem, które się nie otwiera. Aby upewnić się, że ościeża okienne są kwadratowe, możesz zmierzyć ramę po przekątnej od dołu do góry.

Następnie zmierz wewnętrzną szerokość ramy okiennej. Powinna być ona wyższa od ramy okiennej o co najmniej 10 cm. Zmierz głębokość wnęki od góry do dołu. Jeśli okno ma wnęki, trzeba odjąć dziewięć centymetrów od szerokości rolety. Zapewni to znacznie atrakcyjniejszy efekt. Dobrym pomysłem jest również użycie szablonu ramki Z, który ułatwi proces pomiaru.

Po drugie, zmierz głębokość okna. Ten pomiar jest kluczowy dla upewnienia się, że okno będzie pasować. Używając taśmy mierniczej, możesz zmierzyć głębokość okna w wielu miejscach. Gdy masz te pomiary, możesz porównać pomiary okna i dokonać niezbędnych korekt. Na koniec należy sprawdzić narożniki pod kątem kwadratowości. Dobrą zasadą jest użycie większego pomiaru szerokości i głębokości.

Gdy masz pomiary, możesz kupić okna o odpowiednim rozmiarze. Pamiętaj, aby zaokrąglić pomiary w dół do najbliższej jednej ósmej cala. Robiąc to, możesz być pewien, że okno będzie pasować bez wystających lub wystających. Twój lokalny wykonawca wymiany okien z przyjemnością pomoże Ci określić właściwy rozmiar okna. Mają wiele opcji finansowania. A jeśli zastanawiasz się, jak zmierzyć ramę, rozważ zatrudnienie profesjonalnej firmy instalacyjnej.

Porada dotycząca instalacji karniszy

Jeśli twoje okno jest w rogu, możesz użyć wspornika karnisza, aby zamontować pręt. Przed zamontowaniem wsporników należy wywiercić w ścianie otwory prowadzące dla śrub. Gdy kotwy ścienne są na miejscu, przymocuj wsporniki do ściany. Narzędzia ręczne są przydatne, aby ułatwić tę pracę. Użyj śrubokręta lub wiertarki elektrycznej, aby napędzić śruby. Aby zainstalować wsporniki karnisza, należy postępować zgodnie z instrukcjami na wspornikach.

Przed zamocowaniem wspornika zmierz długość zasłony. Możesz użyć taśmy mierniczej lub narzędzia do poziomowania, aby zapewnić, że wspornik jest równy z ramą okna. Gdy wspornik jest już wypoziomowany, zainstaluj karnisz. Pamiętaj, aby zaznaczyć otwory na śruby na wspornikach. Następnie przeprowadź karnisz przez przelotki do zasłon i wieszaki. Ustaw wsporniki i dokręć śruby.

Pomiar wysokości okna za pomocą taśmy mierniczej lub poziomu lasera. Upewnij się, że pręt jest wystarczająco długi, aby odciągnąć się całkowicie od okna. Należy również pozwolić około 2 cale wiggle room dla kurtyny do powieszenia w dół od sufitu. Po obliczeniu właściwej wysokości można przenieść wsporniki do okna narożnego. Następnie, powiesić zasłonę. Następnie możesz cieszyć się widokiem przez swoje nowe okno.

Zainstaluj karnisze za pomocą wsporników Kwik-Hang. Pierwszy wspornik powinien być zainstalowany na górnym rogu ramy okiennej. Drugi wspornik należy umieścić na górnym rogu ramy okiennej, 4 cale od wewnętrznego rogu. Upewnij się, że środkowy wspornik jest umieszczony w miejscu, w którym karnisz będzie wisiał poziomo. Jeśli używasz wsporników, zaznacz na ścianie otwory na śruby.

Przy montażu karniszy na oknie narożnym, musisz użyć wyjątkowo długich. W tym celu należy zainstalować drążek nad prawym oknem, a następnie zagiąć drugą stronę przy narożniku. Możesz również dostosować kąt drążka, wciskając więcej lub zwalniając część rurki. Łatwy w montażu będzie drążek narożny z uchwytem obrotowym. Możesz również przykręcić drewniane pręty.

Wypełnienie przestrzeni zasłonami

Jeśli rozważasz dodanie nowego okna narożnego do swojego domu, możesz chcieć wypełnić je zasłonami. Jedynym ograniczeniem jest przestrzeń dostępna do zainstalowania okuć. Zasłony powinny mieć podwójną szerokość i być wystarczająco długie, aby pokryć przestrzeń. Możesz również spróbować użyć prętów zainstalowanych na suficie, aby pokryć szkło, które rozciąga się za rogiem. Czy zdecydujesz się zainstalować zasłony na oknie narożnym zależy od Ciebie, ale właściwy wybór sprawi, że duża różnica w wyglądzie pokoju.

Aby stworzyć naturalny wygląd w swoim domu, możesz również wybrać bezramkowe okno narożne. Te typy okien mają drewniane linie kratowe, które dają estetyczne wskazówki do twojego pokoju. Innym wyborem jest okno z ciemniejszą ramą. Jeśli wolisz nowoczesny wygląd, możesz również zainstalować okno przesuwne, aby umożliwić więcej świeżego powietrza do pokoju. Podczas instalowania okna narożnego, należy użyć zasłon, aby zapewnić, że okna pozostają zasłonięte w okresie letnim. W ciągu dnia światło słoneczne może wyblaknąć kolory twoich mebli, więc powinieneś zachować je pokryte.

Jeśli twoje okno nie jest bardzo duże, możesz użyć zasłon, które są dwa razy szersze niż okno. Jeśli instalujesz małe okno narożne, możesz użyć jednego lub dwóch paneli. Są to zazwyczaj dwa do trzech razy więcej niż szerokość okna. Jeśli jednak Twoje okno jest większe niż to, możesz wybrać pojedynczy panel. Pamiętaj, aby dokonać pomiarów przed wyborem zasłony. Po wszystkim, chcesz, aby leczenie okna wisiało prawidłowo i wyglądało świetnie.

Jeśli używasz karnisza na ścianie, powinieneś pozwolić na około cztery cale przestrzeni po każdej stronie pręta. To da okno bardziej okazały wygląd, a także zapobiegnie rozlaniu się światła na ścianie wokół okna. Upewnij się, że zmierzysz szerokość okna przed zakupem karnisza. Wybierając odpowiedni karnisz, należy wziąć pod uwagę górne obszycie zasłony, zwane również nagłówkiem, które może wpłynąć zarówno na jej ogólny wygląd, jak i funkcjonalność.

Wybór instalatora okien narożnych

Jeśli chodzi o wymianę okien w domu, prawdopodobnie będziesz zainteresowany instalacją okien narożnych. Mogą one zapewnić Ci przestronny, otwarty wygląd, a także są estetyczne. Proces instalacji może być trudny, ale Fab Glass and Mirror stworzył prosty, dokładny system pomiarowy. Jeśli chodzi o instalację okien narożnych, istnieją dwa rodzaje zabiegów okiennych do rozważenia. Główne okno nazywa się run-through blind, a wtórne okno nazywa się butt blind.

Choć okna narożne są atrakcyjne i funkcjonalne, ważne jest, aby wybrać instalatora, który zainstaluje je prawidłowo i bezpiecznie. Twoje okna muszą być solidne i bezpieczne, a jednocześnie zapewniać odpowiednią wentylację i światło. Dlatego należy wybrać firmę instalującą okna, która zatrudnia architekta lub inżyniera budowlanego do nadzorowania instalacji. Posiadanie zespołu fachowców zapewni, że okna narożne zostaną zainstalowane bezpiecznie i prawidłowo. Wybór instalatora okien narożnych jest niezbędny, jeśli chcesz czerpać maksymalne korzyści z tych okien.

Profesjonalny instalator okien będzie miał ogromny wybór, od nowoczesnych do tradycyjnych. On lub ona będzie w stanie pomóc określić, które materiały i funkcje będą uzupełniać architekturę domu. Będziesz mógł wybrać rozmiary szkła, odcienie, wartości wydajności i wiele innych funkcji. Oprócz wyboru szkła, instalator okien doradzi Ci również w sprawie ram, rodzajów szkła i wartości użytkowych Twoich okien narożnych.

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć nowe okno w osobliwym domku, czy w rozległym domu, okna narożne rozjaśnią każdą przestrzeń. Okno może zapewnić jednolite oświetlenie w ciągu dnia, a także panoramiczny widok, który łączy wnętrze ze światem zewnętrznym. Okno narożne może być zainstalowane w każdym pomieszczeniu, ale szczególnie nadaje się do jadalni i salonów. Instalator okien narożnych będzie wiedział, jak prawidłowo zainstalować i dbać o tego typu okna, aby trwały przez wiele lat.

Oprócz zapewnienia bardziej otwartej, przewiewnej przestrzeni, okno narożne może również poprawić cyrkulację powietrza w Twojej kuchni. Drewniana rama może być pomalowana na biało, z liniami siatki dla zwiększenia wytrzymałości. Szkło może być wzorzyste lub puste, aby dopasować się do koloru ławki. Okno narożne może stanowić obszar do pracy lub nauki, a nawet można wyświetlać kolekcje i przedmioty dekoracyjne w jego pobliżu. Jeśli chodzi o kuchnię, okno narożne może służyć jako praktyczna lada kuchenna, oferując miejsce dla gości, aby cieszyć się słońcem i rozszerzyć ich działania związane z gotowaniem i jedzeniem.

Podobne tematy