Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Stworzenie aneksu kuchennego jest możliwe w domach jednorodzinnych. Niektóre modele posiadają nawet pomniejszone aneksy kuchenne. Są one wyposażone w lodówkę, zlew i zmywarkę. Projekt ten został po raz pierwszy wprowadzony przez Jeffa Roosa z firmy Lennar w Arizonie pięć lat temu. Ten artykuł obejmuje plusy i minusy tego projektu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z zbudujemy.com.pl

Koszt aneksu kuchennego w domu jednorodzinnym

Koszt aneksu kuchennego różni się znacznie, w zależności od lokalizacji i istniejącej wcześniej hydrauliki. Średnia krajowa za okablowanie gniazdka wynosi 141 dolarów. Nowe okablowanie elektryczne może kosztować od 6 do 10 dolarów za stopę kwadratową. Niestandardowe opcje mogą być bardziej kosztowne, więc rozejrzyj się, aby znaleźć najlepszą ofertę. Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów kuchni, czytaj dalej! Ten artykuł bada niektóre z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed budową aneksu kuchennego.

Infrastruktura wymagana dla zlewów kuchennych różni się znacznie. Instalacja zlewu, na przykład, będzie kosztować około 100 dolarów. Następnie są koszty hydrauliki. Zlewozmywaki będą wymagały dostępu do systemu zaopatrzenia w wodę i drenażu domu. To będzie kosztować mniej, aby zainstalować jeden w pobliżu łazienki niż zainstalować inny jeden 40 stóp od hotelu. Hydraulika może być prowadzony przez betonową płytę lub przestrzeni pełzania. Ale to będzie wymagało złamania betonu.

Dodanie aneksu kuchennego może kosztować w górę 45 000 dolarów. Koszt obejmuje instalację nowej hydrauliki i okablowania elektrycznego. Podstawowy aneks kuchenny może kosztować mniej niż kilka tysięcy dolarów, ale jeśli hydraulika nie jest łatwo dostępna, będzie wymagać rozległych napraw. Ponadto, aneks kuchenny w piwnicy będzie wymagać rozległej pracy, która może kosztować nawet 21.500 dolarów. Kuchnie na zewnątrz może uruchomić w dowolnym miejscu od 5.000 dolarów do 21.500 dolarów. Innymi słowy, koszt aneksu kuchennego będzie zależał od jego lokalizacji i design.

Półki są koniecznością dla aneksu kuchennego w domu jednorodzinnym

Jednym z najczęstszych sposobów maksymalizacji przestrzeni jest instalacja półek w aneksie kuchennym. Będziesz w stanie utrzymać naczynia i inne przedmioty kuchenne poza zasięgiem wzroku. Regulowane półki są świetną opcją i pozwolą Ci dostosować wysokość każdej półki. Aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, będziesz chciał umieścić je na różnych wysokościach. Dolne półki powinny być głębokie na 16 do 18 cali i rozmieszczone w odległości około 24 cali od siebie. Półki na poziomie oczu powinny mieć minimum 12 cali głębokości, a półka powinna mieć co najmniej czternaście cali wysokości. Jeśli przechowujesz przyprawy lub konserwy, będziesz chciał zostawić około 2 cale przestrzeni między półkami a ścianą. Jeśli budujesz półki, sklejka jest idealnym wyborem, ale inne materiały są dopuszczalne, jeśli

W domu jednorodzinnym, aneks kuchenny prawdopodobnie nie ma miejsca na licznik i półki. Dom jednorodzinny nie ma miejsca na pełnowymiarowy regał. Aby zaoszczędzić miejsce, można kupić pojedynczą półkę od sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, lub można zbudować niestandardową jednostkę. Niezależnie od tego, czy przebudowujesz, czy tworzysz nową kuchnię, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jedną z ważnych rzeczy jest to, że półki w aneksie kuchennym powinny mieć wystarczająco dużo miejsca do przechowywania przyborów i innych przedmiotów.

Problemy z posiadaniem aneksu kuchennego w domu jednorodzinnym

Jeśli masz wiele kuchni w swoim domu, to powinieneś mieć aneks kuchenny. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może być posiadanie aneksu kuchennego w jednym pokoju, a w drugim posiadanie pełnej kuchni. Jednak posiadanie aneksu kuchennego w jednym pokoju może być postrzegane jako dom wielorodzinny. Aneks kuchenny funkcjonuje jako kuchnia boczna i nie posiada zasięgu. Może to być problematyczne.

Podobne tematy