Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Zabieg filtracji oleju hydraulicznego niewątpliwie jest bardziej opłacalny niż wymiana oleju. Maszyny przemysłowe, które posiadają duże zbiorniki tego rodzaju substancji, generowałyby niezwykle duże koszty- w przypadku wymian oleju. Takie finansowe obciążenie byłoby wielopoziomowe. Wynika to z tego, że pociągałoby za sobą dodatkową konieczność magazynowania zużytego oleju. Warto także tu wspomnieć, że jest to niezwykle szkodliwe dla środowiska.

Wymienianie dużych objętości oleju w układach przemysłowych nakłada także konieczność na zatrzymanie pracy maszyny. Zastój w pracach jest niekorzystny dla przedsiębiorstw. Filtracja natomiast umożliwia filtrowanie bez konieczności zatrzymywania urządzeń.

Właśnie dlatego każda maszyna i pojazd, które posiadają systemy smarowania powinny przechodzić regularne filtrowanie oleju hydraulicznego. Jest to proces nie tylko korzystniejszy finansowo dla osoby prywatnej lub przedsiębiorcy, ale także ekonomiczniejszy, ekonomiczniejszy i wydajniejszy.

Największe zalety zabiegu filtracji oleju

  • Alternatywą dla filtracji oleju jest jego oczyszczanie po usunięciu go z maszyny. Rodzi to jednak często problem związany z zastojem w pracach. Właśnie dlatego filtracja po prostu bardziej się opłaca.
  • Warto także wspomnieć, że po filtracji oleju jego żywotność znacznie się przedłuża. Wpływ na to mają właściwości fizyczne i chemiczne oleju oraz zastosowana technika filtrowania. Niezależnie jednak od tych czynników olej, który uległ oczyszczaniu będzie wymagał filtracji po znacznie dłuższym okresie czasu. Dodatkowo podnosi to ekonomiczność całego zabiegu.
  • Filtracja jest często wybieranym procesem przez właścicieli maszyn przemysłowych ze względu na redukcję możliwych usterek sprzętu. Według statystyk za aż 90% uszkodzeń maszyn odpowiadają zanieczyszczenia oleju w postaci katalizatorów lub obecność wody. Odkładające się metale mogą katalizować reakcje utleniania, które negatywnie wpływają na pracę maszyny. Podczas procesu filtracji takie zanieczyszczenia i woda są usuwane. Inteligentne filtry jednocześnie nie naruszają uszlachetniaczy oleju. Substancje uszlachetniające są odpowiedzialne za zwiększenie wydajności oleju oraz przedłużenie jego żywotności. Przykładem filtrów, które bardzo dokładnie oczyszczają olej w mikroskali są – filtry KLEENOIL wykorzystywane przez firmę FHU Olbromski

Przewaga technologiczno- filtracyjna

FHU Olbromski od wielu lat zajmuje się filtracją olejów hydraulicznych. Ich działania wykorzystuje wspomniane wcześniej filtry, które zapewniają najwyższą jakość działania. Długoletnia obecność na rynku sprawiła, że wiele przedsiębiorstw zaufało technologiom wykorzystywanym przez firmę. Dlatego wielu przedsiębiorców chce zakupić takie sprzęty lub je wynajmować. Oferta obejmuje również takie usługi. Stosowane filtry również są znacznie bardziej zaawansowane technologiczne niż inne konkurencyjne pojedyncze produkty. Wynika to z tego, że działanie urządzenia umożliwia usuwanie drobinek metali, kurzu nawet o wielkości 1 mikrona. Konkurencyjne filtry wykorzystywane nie radzą sobie z takimi małymi zanieczyszczeniami.

Zobacz też co oznacza kiedy sprawdzisz, że olej hydrauliczny jest jak mleko.

Jeśli chodzi o czas filtracji oleju zwykle wynosi on od kilku godzin. Proces, który może pozornie wydawać się czasochłonny jest jednak zupełnie obojętny dla pracy maszyn. Wynika to z tego, że urządzania ciągle pracują, a filtracja dokonuje się równolegle. Dzięki temu wszystko przebiega sprawnie z zerowymi stratami dla przedsiębiorcy.Podobne tematy