Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Inwestowanie w dobrą szlifierkę do betonu jest opłacalną inwestycją, ale gdzie kupić jeden i jakie załączniki trzeba są pytania, które wymagają odpowiedzi. Jeśli nie masz doświadczenia w używaniu szlifierki do betonu, ten przewodnik pomoże Ci zacząć szlifować i przygotowywać beton. Wybór odpowiedniej maszyny jest kluczowy, ale istnieje również wiele akcesoriów, które ułatwią i usprawnią Twoją pracę.

Inwestowanie w dobrą szlifierkę do betonu

Zanim kupisz szlifierkę do betonu, powinieneś rozważyć jej moc i funkcje. Maszyny o małej mocy mogą pracować na wysokich obrotach, ale to nie załatwi sprawy. Szlifierki do betonu potrzebują dużej liczby obrotów na minutę, aby szlifować beton. Idealnie jest kupić szlifierkę z 8.000 do 11.000 obrotów na minutę. Wszystko mniej nie jest warte wydanych pieniędzy i zmniejszy efektywność pracy.

Dobra szlifierka do betonu będzie zasilana przez mocny silnik i powinna mieć wystarczająco dużą pojemność, aby szybko zakończyć pracę. Silnik jest zwykle około piętnastu amperów, co jest dużo dla większości projektów i zmniejsza zmęczenie. Wysokiej jakości szlifierka betonu będzie również trwać dłużej i pracować bardziej efektywnie niż tani, oszczędzając zarówno pieniądze, jak i czas. Jeśli planujesz używać szlifierki na dużym projekcie, zainwestuj w mocny silnik i wytrzymałą baterię, aby uniknąć braku mocy.

Wybór odpowiedniej maszyny

Czy szlifujesz podłogę czy blat, wybór odpowiedniej szlifierki do betonu ułatwi Ci pracę i pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Wybierz maszynę z dwiema głowicami dla maksymalnej wszechstronności i łatwości użycia. Dwugłowicowe szlifierki do betonu mogą produkować poziomy CSP od dwóch do czterech, które są idealne dla większości epoksydów, systemów łagodzenia wilgoci i aplikacji odtłuszczonej powłoki. W przypadku szlifowania na mokro, maszyna jednogłowicowa wytwarza mniej pyłu ściernego niż maszyna dwugłowicowa, ale nadal wytwarza wyższy poziom CSP.

Po pierwsze, należy rozważyć wielkość pracy. Małe prace mogą wymagać modelu obsługiwanego przez operatora pieszego. Większe zadania mogą jednak wymagać modelu samojezdnego. Maszyny jeżdżące mogą pokryć więcej powierzchni w ciągu dnia i mogą być używane do jednej ósmej cala od ścian. Gdy już zdecydujesz się na rozmiar, rozważ, czy będziesz używać maszyny jeżdżącej czy przewodowej.

Wybór odpowiednich załączników

Przy wyborze odpowiedniej maszyny do szlifowania betonu, jest kilka rzeczy do rozważenia. Na przykład, większa maszyna będzie potrzebować więcej miejsca na podłodze i może nie być układana na regałach przemysłowych. Ponadto, większe szlifierki są zbyt ciężkie, aby zmieścić się na regałach przemysłowych. Aby w pełni wykorzystać możliwości swojej szlifierki, warto rozważyć zakup systemu odsysania pyłu. Nie tylko będziesz w stanie uniknąć wdychania pyłu, ale również będziesz w stanie sprzedawać przystawki zjadające pył.

Wybierając odpowiednie przystawki, pamiętaj o tym, jaki rodzaj betonu szlifujesz. Niektóre załączniki są dobre tylko dla niektórych rodzajów betonu, podczas gdy inne są przydatne dla wielu zastosowań betonowych. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni, ponieważ wybór niewłaściwej przystawki może spowodować nierówne szlifowanie. Na przykład, kamienie szlifierskie z węglika krzemu mają różne ziarna, w zakresie od 6-120. Upewnij się, że sprawdzasz poziom maszyny i unikasz uszkodzenia kabli.

Wybór właściwego miejsca zakupu

Jest wiele rzeczy do rozważenia przy wyborze szlifierki do betonu, a te czynniki pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb. Po pierwsze, określ, co planujesz używać swojej nowej szlifierki do betonu. Czy szlifowanie podłóg dla klienta lub dla własnego domu? Jaki rozmiar maszyny potrzebujesz? Istnieje również wiele opcji dla źródła zasilania i prędkości. W zależności od rodzaju projektu podłogi, może trzeba wybrać między walk-behind i ride-on modeli.

Następnie, dowiedzieć się, jaki rodzaj betonu będzie przygotowanie do szlifowania. Możesz użyć różnych urządzeń do polerowania diamentów dla różnych twardości. Wielu producentów oferuje programy uaktualniania i będzie nawet handlu w starej szlifierki podłogowej, jeśli nie jesteś zadowolony. Warto zapytać producenta o jego wsparcie i programy szkoleniowe, a także o to, czy ma w pobliżu swoich dealerów. Należy również sprawdzić ich gwarancję.

Podobne tematy