Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Tradycyjna drewniana boazeria jest najbardziej klasycznym rodzajem tego elementu dekoracyjnego. Jej początki sięgają XIV wieku, kiedy to była używana do pokrycia dolnej połowy ścian w celu zapewnienia izolacji dla domu. Dziś istnieje wiele odmian, w tym taka, która pokrywa całą ścianę lub tylko dwie trzecie. Podczas gdy dopuszczalne jest użycie boazerii w połowie ściany, nigdy nie powinna być używana jako główny akcent.

Tradycyjna boazeria z drewna

Jeśli chodzi o aktualizację wyglądu tradycyjnej boazerii z drewna, masz kilka możliwości. Na szczęście, nie musisz dokonywać drastycznych zmian. Boazeria wykonana z komórkowego PCW i litych materiałów powierzchniowych jest trwałą i niedrogą opcją. Panele te nie wypaczają się ani nie rozszerzają, więc w razie potrzeby można je łatwo odnowić. Możesz nawet przykleić je do ściany. Aby dodać więcej szczegółów, możesz nawet dodać formy bazowe. Należy pamiętać, że profil MDF jest zazwyczaj płytki i szorstki, więc będziesz chciał go przyciąć do przyjemnej proporcji.

Beadboard to kolejna opcja uaktualnienia tradycyjnej boazerii drewnianej. Ten rodzaj boazerii składa się z cienkich pionowych pasków, które są przymocowane do ściany za pomocą systemu pióro-wpust. Sprawia, że małe przestrzenie wydają się wyższe, ukrywając wpuszczane światła i gniazdka elektryczne. Zakrzywiony wzór podwaja się również jako backsplash w łazience, przyciągając uwagę do koloru ściany i bliźniaczych złotych kinkietów.

Jeśli czujesz się przytłoczony myślą o zainstalowaniu tradycyjnej drewnianej boazerii, nie rozpaczaj. Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie tego samego efektu za pomocą farby. Na przykład, możesz pomalować boazerię na inny kolor. Ale może nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe pokrycie ścian, jeśli nie masz na to budżetu. Możesz również zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci w procesie instalacji.

Beadboard

Jeśli Twoja stara boazeria widziała lepsze dni, możesz rozważyć jej uaktualnienie za pomocą koralików. Ten prosty projekt DIY jest łatwy i niedrogi, a ty będziesz miał zupełnie nową boazerię w krótkim czasie. Będziesz potrzebował kleju budowlanego i płyt podkładowych, które mogą być przybite do ściany. Zacznij od przycięcia narożnych desek pod kątem 45 stopni. Użyj kleju, aby utrzymać je prosto podczas pracy wzdłuż ściany. Upewnij się, że instalujesz boazerię wokół skrzynek elektrycznych i rur, jak również.

Beadboard jest również szeroko dostępny w formie arkusza, który jest łatwiejszy w instalacji i tańszy niż poszczególne deski. Jest w szerokiej gamie kolorów i faktur, więc można znaleźć taki, który pasuje do istniejącego wystroju. Arkusz beadboard jest wykonany z 3/8-calowej sklejki lub 1/4-calowej płyty MDF, ale brakuje mu wymiarowości oryginalnego beadboard. Stare sufity ganku są doskonałym miejscem do zainstalowania beadboard, ponieważ ukrywa nieregularności w suficie i daje wizualne zainteresowanie.

Przed podjęciem zadania modernizacji starej boazerii, zastanów się, czy powinieneś pójść po produkt wstępnie wykonany lub produkt wykonany na zamówienie. To nie tylko o wygląd chcesz, ale funkcjonalność i opłacalność projektu będzie również określić swoją decyzję. Rozważ dodanie listew przypodłogowych do boazerii, jeśli nie jesteś pewien, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Panele kamienne

Jeśli chciałbyś zmienić wygląd swojej boazerii, świetną opcją jest zainstalowanie paneli z kamienia faux. Panele te są lekkie i łatwe w montażu. Nie będziesz musiał się martwić o specjalne narzędzia lub wiedzę murarską, i mogą one przekształcić wygląd swojego domu w jeden weekend. Co najlepsze, są one bezobsługowe, więc pozostaną imponujące przez lata. I są doskonałym sposobem na aktualizację pokoju w domu bez wydawania fortuny.

Istnieje wiele różnych rodzajów faux paneli kamiennych. Wiele z nich naśladuje wygląd prawdziwego kamienia. Są one dostarczane w płaskich kawałkach, z wstępnie zmieszanym klejem i mają naturalnie wyglądające szwy offsetowe. A ponieważ są tańsze niż prawdziwy kamień, możesz wybrać dowolny styl. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zainstalowaniem faux stone. Po pierwsze, upewnij się, że wybrałeś odpowiednie podłoże. Jeśli kamień nie jest czysty, faux panele nie będą przylegać prawidłowo do ściany.

Boazeria była używana do izolacji w kamiennych domach w średniowiecznej Anglii. Dodatkowa warstwa drewna służyła jako izolacja, ale teraz jest to cecha ozdobna. W zależności od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać, możesz wybierać spośród różnych wzorów, faktur i wysokości. Na przykład, możesz użyć paneli z kamienia w kuchni, aby nadać przestrzeni rustykalny, wiejski charakter. Następnie można je wykorzystać do zaakcentowania parapetu lub stworzenia centralnego punktu w pomieszczeniu.

Podobne tematy