Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Jeśli rozważasz malowanie boazerii, możesz zastanawiać się, jak przejść przez ten proces. Kroki w tym artykule pokażą Ci podstawy malowania boazerii. Na przykład, można zacząć od przygotowania obszaru poprzez naprawę szkód. Można użyć caulk do wypełnienia małych pęknięć i dziur lub spackling naprawić większe pęknięcia lub luźne boazerii. Naprawy powinny być całkowicie suche, zanim przystąpisz do malowania boazerii.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu opiekunbudowy.pl

Monochromatyczny wygląd

Używanie monochromatycznego schematu kolorów podczas malowania boazerii jest doskonałym sposobem na stworzenie eleganckiego, czystego wyglądu wnętrza. Monochromatyczne schematy kolorów mają tę zaletę, że są subtelne i dobrze sprawdzają się w wielu dekoracjach. Monochromatyczny wygląd podkreśla również inne elementy w pokoju, takie jak oprawy oświetleniowe, które mają tendencję do bycia bardziej widocznymi w monochromatycznych pokojach. Ten wygląd może być osiągnięty przez malowanie boazerii cień lub dwa jaśniejsze lub ciemniejsze niż ściany.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor wybrać dla swojej boazerii, spróbuj malować ściany ciemniejszy odcień tego samego koloru. Odbierze to trochę jej uroku i sprawi, że twój pokój będzie wyglądał bardziej nowocześnie. Jeśli jednak twój pokój jest pełen kolorów, możesz eksperymentować z jasnymi, żywymi kolorami bez przesady. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor wybrać, spróbuj porównać próbki farby i boazerii.

Drewniana boazeria jest świetnym wyborem dla ścian, ponieważ może być pomalowana praktycznie na każdy kolor, który chcesz. Jeśli pracujesz z tradycyjnym stylu wejście lub korytarz, barwione boazeria może być najlepszym wyborem. Opcja ta tworzy antyczny, dawny wygląd i jest również łatwa do czyszczenia. Alternatywnie, można zdecydować się na matowe wykończenie, które wyeliminuje możliwość plam z gwoździ i szwów.

Wybierając schemat kolorów dla boazerii, pomyśl o schemacie kolorów ścian. Na przykład, jeśli twoja kuchnia lub łazienka jest zaprojektowana z niestandardowymi białymi szafkami, to może być dobry pomysł, aby wybrać ten sam kolor jak szyna krzesła. Dopasowanie dwóch będzie utrzymywać ogólny wygląd jednolity. Kontrastujące kolory lub jasne odcienie sprawią, że pokój będzie wyglądał na rozczłonkowany. Jeśli chcesz stworzyć iluzję dużej przestrzeni, wybierz miękki kolor jak biały.

Biały to kolejny kolor, który doda zainteresowania do twojej boazerii. Jeśli twój pokój jest ciemny, biała boazeria biegnie jedną trzecią drogi w górę ściany. To przyciąga uwagę do marynarskiego akcentu nad boazerią, a także podkreśla wysokie sufity. Innym świetnym pomysłem jest pomalowanie boazerii w kontrastującym kolorze. Efekt będzie uderzający.

Lekkie kolory

Wybierając kolor boazerii, pamiętaj, że powinien on pasować do wykończenia w pokoju. Podczas gdy biały jest klasycznym wyborem, możesz eksperymentować z innymi odcieniami dla swojej boazerii. Lżejsze odcienie kolorów sprawią, że Twoja boazeria będzie wyglądać rześko i żywo. Koło kolorów jest pomocnym narzędziem do określenia jak najlepiej sparować dwa kolory. Sąsiadujące kolory idą dobrze razem, włączając niebieski i zielony. Przeciwne kolory parują z przeciwnymi odcieniami, jak czerwony i pomarańczowy.

Aby utrzymać resztę pokoju patrząc chłodno, użyj koloru, który jest kilka odcieni jaśniejszy lub ciemniejszy niż ściany. Kolor baseboards powinien być nieco ciemniejszy niż ściany. Powodem tego jest obniżenie skali pomieszczenia. Ciemna boazeria może wydawać się odważna, ale boazeria i beadboard mogą obsłużyć odważny kolor. Czerwona boazeria, na przykład, wygląda pięknie ze złotem powyżej. Ten kontrast jest kluczem utrzymywać pokój od patrzeć płaski i unbalanced.

Dla tych, którzy martwią się o plamy i brud, że biała farba przyciągnie, możesz zdecydować się na jasne kolory. Biały nie jest zalecany dla pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, ponieważ będzie łapać plamy i brud łatwo. Lżejsze odcienie mogą być łatwo czyszczone, ale upewnij się, że wybierzesz wykończenie eggshell lub półpołysk. Następnie, możesz zacząć planować swój nowy wygląd! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Teraz możesz wreszcie zacząć dekorować! Jeśli masz budżet, idź na to!

Boazeria obejmuje około jednej trzeciej ściany. Możesz rozszerzyć ją aż do sufitu, jeśli idziesz do podniesionego panelu mojo, który doda wysokość i głębię do pokoju. Długie boki dolnej listwy rozciągają się od lewej do prawej strony, natomiast górne od dołu do góry. Malowanie całej ściany tym samym odcieniem farby co boazeria sprawi, że cały pokój będzie wydawał się znacznie większy.

Dłuższa boazeria sprawia, że pokój wydaje się mniejszy

Wysoka boazeria sprawi, że pokój wydaje się mniejszy. W rzeczywistości, wyższa boazeria sprawi, że dom będzie wyglądał na mniejszy niż jest w rzeczywistości. Ogólnie rzecz biorąc, pokój, który ma osiem stóp sufitu lub mniej powinien mieć krótszą boazerię, a pokój, który ma dziewięć stóp sufitu powinien mieć dłuższą boazerię. Jeśli nie jesteś pewien, czy wyższa boazeria jest dobrym wyborem dla Twojego domu, sprawdź wymiary swojego sufitu.

Dłuższa boazeria również sprawia, że pokój wygląda na mniejszy, ponieważ zajmuje więcej miejsca na podłodze. Aby Twój pokój wyglądał na większy, wybierz odpowiednią wysokość i kolor. Ciemniejsze kolory sprawią, że pokój będzie wyglądał na mniejszy. Jaśniejsze kolory sprawią, że pokój będzie wydawał się większy. Jasna boazeria pomoże pomieszczeniu wyglądać na jaśniejsze i większe. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz pomalować boazerię samodzielnie, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie zmieni ona wysokości ściany.

Jeśli nie jesteś pewien, która wysokość ma iść na, rozważ użycie boazerii z panelami ściennymi. Panele powinny być krótsze niż ściany, a ty możesz pokryć całą ścianę lub tylko dolne dwie trzecie. Weź pod uwagę wysokość sufitu przed wyborem wysokości boazerii. Ponadto upewnij się, że wybierasz kolory, które dobrze kontrastują ze ścianami. W ten sposób panele będą wyglądały na bardziej widoczne i przyciągną wzrok.

Podczas instalowania boazerii sprawdź wysokość swoich istniejących ścian, aby zobaczyć, czy mają one fale. Jeśli tak, to należy je wyrównać z ćwiekami ściennymi. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przy listwie przypodłogowej i praca twoja droga w górę. Podczas instalacji chair-rails, upewnij się, aby zaznaczyć poziom baseboard. Jeśli szyna nie jest równa, może być konieczne zastosowanie podkładki, aby wyrównać listwę i uniknąć nierównych krawędzi. Jeśli instalujesz boazerię w połowie drogi do ściany, możesz użyć pneumatycznego gwoździa szpilkowego, aby wyrównać poziom.

Inną wskazówką jest użycie wstępnie naciętej listwy. W ten sposób, panel boazerii może zmieścić się za nim. Następnie, można dołączyć panele do ściany z klejem do drewna lub pistoletem do gwoździ. W internecie można znaleźć różne style, w tym beadboard i plastik PCV. Wybierz najlepszą opcję dla swojego pokoju. W ten sposób można mieć pewność, że boazeria będzie tak samo piękna jak reszta domu.

Używanie kleju budowlanego do zabezpieczenia boazerii do ściany

Używanie kleju budowlanego do zabezpieczenia boazerii do ściany jest świetnym sposobem na uniknięcie użycia gwoździ podczas instalacji boazerii. Istnieją jednak pewne przypadki, w których gwoździe są niezbędne, np. gdy ściana ma wiele łuków. W takim przypadku należy użyć szpachli malarskiej lub pędzla, aby wyrównać wszelkie dziury po gwoździach.

Aby zabezpieczyć boazerię na ścianie, najpierw przygotuj płaską powierzchnię. Aby stworzyć gładką powierzchnię, nałóż lateksowy wypełniacz blokowy na tylną stronę panelu boazerii. Następnie nałóż klej budowlany na panel i naciśnij go na ścianę. Jeśli używasz piły do cięcia boazerii, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta.

Upewnij się, że arkusz jest cięty do pożądanej szerokości i wysokości. Użyj kleju do paneli dla beadboard, podczas gdy ogólny klej budowlany może również pracować. Przed zainstalowaniem boazerii, upewnij się, że otwory są zgodne i użyj pistoletu do uszczelniania, aby zastosować klej w zygzakowatym wzorze. Po zabezpieczeniu arkusza do ściany, użyj gumowego młotka, aby wcisnąć go na miejsce.

Najlepszym sposobem na zainstalowanie boazerii jest użycie wysokiej jakości kleju budowlanego. Materiał trzyma boazerię bezpiecznie do ściany, a klej zapobiega jej łuszczeniu się. Jest to również dobry pomysł, aby użyć taśmy mierniczej, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych nieprawidłowości. Oprócz użycia kleju budowlanego, należy również użyć linii kredowej do rozplanowania. Następnie użyj poziomu, aby upewnić się, że narożniki są pionowe. Podczas instalacji boazerii, upewnij się, że zaczynasz od najmniej widocznego narożnika, dzięki czemu będzie ona mniej zauważalna.

Podobne tematy