Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

W tym artykule dowiesz się o nowoczesnych balustradach balkonowych z boazerią drewnianą. Dowiesz się również o półokrągłych balustradach, projektach stalowych szklanych balustrad i kompozytowych balustradach. Ponadto otrzymasz kilka pomysłów na to, jak możesz stworzyć własną stylową balustradę balkonową. Na co więc czekasz? Zapoznaj się z poniższymi projektami. Z pewnością będziesz zaskoczony niesamowitym wyborem, jaki jest dostępny!

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z eksperciodciepla.pl

Nowoczesne balustrady balkonowe z drewnianą boazerią

Współczesne domy często charakteryzują się uderzającymi współczesnymi elementami, takimi jak bramy garażowe, oświetlenie, podjazdy i donice. Szklany balkon na tle żelaznej ramy to doskonały sposób na nawiązanie do elementów industrialnych. Z kolei drewniana boazeria dodaje prywatności i uzupełnia kolor dachu. Połączenie obu materiałów może mieć ogromny wpływ i zwiększyć atrakcyjność nieruchomości mieszkalnej. Oprócz zwiększenia atrakcyjności nieruchomości, poręcze drewniane dodają odrobinę ciepła i stylu do balkonu.

Panele drewniane, jednak mogą sprawić, że nowoczesna balustrada balkonowa będzie się wyróżniać od swojej poprzedniczki. Podczas gdy tradycyjny styl jest nadal popularny, włączenie paneli drewnianych na poręczach balkonowych może zapewnić estetyczny dotyk. Panele drewniane są również bardziej estetyczne i bardziej pasują do miejskich przestrzeni życiowych. Mogą one również służyć jako świetna przystawka do rozmowy. Ale pamiętaj, aby dokładnie rozważyć projekt i styl balustrad, które wybierzesz, aby uzupełnić swój dom.

Półokrągłe balustrady

Niektórzy ludzie wybierają użycie półokrągłych balustrad balkonowych, ale faktem jest, że nie zawsze jest to dobry pomysł. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać wybierając projekt balustrady na balkon jest to, że należy wziąć pod uwagę wysokość balkonu. Zazwyczaj balustrady mają wysokość od 1,2 m, ale może się to różnić w zależności od układu balkonu, masy osób z niego korzystających oraz obciążenia wiatrem. Warto również zwrócić uwagę na odległość pomiędzy poszczególnymi elementami balustrady balkonowej. Odległość ta może być tak mała jak 0,1 do 0,2 m, ale większa niż ta może spowodować poważne obrażenia.

Jeśli zamierzasz zainstalować swoją balustradę balkonową na zewnątrz, musisz zastanowić się, jakiego rodzaju materiału użyjesz. Stal jest dobrym wyborem, jeśli chcesz mieć trwałą, a jednocześnie lekką opcję. Stal nierdzewna jest najsilniejszym materiałem, którego możesz użyć do balustrady balkonowej, dzięki temu, że jest wykonana z tlenku chromu, który zapobiega rdzewieniu i korozji. Chociaż stal jest najpopularniejszym materiałem na balustrady balkonowe, jest droższa niż aluminium i może nie być tak elastyczna jak stal nierdzewna.

Projekt balustrady szklanej

Dostępnych jest kilka rodzajów projektów balustrad balkonowych ze szkła stalowego. Słupek ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym jest częstym wyborem. Szkło może być hartowane, przezroczyste lub przyciemniane, a słupek ze stali nierdzewnej dodaje odrobinę klasy. Można również wybrać szklaną balustradę z polerowaną krawędzią lub narożnikiem R, aby jeszcze bardziej podkreślić wygląd balustrady. Balustrada ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym może również zapewnić widok na niebo i ocean, a także może być wyposażona w oświetlenie LED.

Szkło jest obecnie bardzo modne. Minimalistyczny wygląd może zdecydować się na całkowicie szklaną balustradę. Rama ze stali nierdzewnej pokazuje szklane detale i zapewnia czysty, nowoczesny wygląd. Drewno nie idzie w parze ze szkłem. Dla tradycyjnego wyglądu, drewniana balustrada balkonowa może być najlepszym wyborem. Biała lub drewniana balustrada jest również opcją. Możesz wybrać dowolną opcję, która pasuje do Twojego gustu. Bardzo ważne jest, aby rozważyć bezpieczeństwo i kody budowlane przy wyborze stylu.

Kompozytowe balustrady

Jeśli jesteś na rynku nowego systemu balustrad dla swojego balkonu lub pokładu, możesz zastanawiać się, jakie są różnice między kompozytowymi i metalowymi balustradami. Jednym z najważniejszych czynników do rozważenia jest styl poręczy, i czy uzupełnia istniejący pokład lub domu. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o poręcze, w tym tradycyjne drewno i metal, jak również nowoczesne, minimalistyczne projekty.

Jeśli zdecydowałeś się zainstalować kompozytowy system balustrad dla swojego balkonu lub pokładu, będziesz miał wiele możliwości do wyboru. Materiały te są wodoodporne i odporne na rdzę, ale wymagają pewnej konserwacji. Na przykład, sześć stóp kompozytowy zestaw barierki z Home Depot będzie wymagać sporo pracy, a stawki pracy mogą wynosić od 50-75 dolarów za godzinę. Można również zdecydować się na mieszanie i dopasowywanie systemów balustrad kompozytowych z innymi materiałami, w tym naturalnym drewnem i balustradami kablowymi.

PVC railings

Steel i PVC to trwałe i modne opcje dla balustrad balkonowych. W przeciwieństwie do drewna lub PVC, stal jest całkowicie bezobsługowa. Po zainstalowaniu, nigdy nie wymaga malowania lub powlekania. Stal nierdzewna może być dostosowana do stylu Twojego domu. Ten materiał dodaje elegancki wygląd do balkonu, ale może być również dość drogi. Metalowe balustrady balkonowe są zazwyczaj spotykane w mieszkaniach, kondominiach i kompleksach mieszkalnych.

Dla bardziej przystępnej opcji, rozważ balustrady balkonowe PCV. Wszechstronny materiał pozwala wybrać kolor balustrad, który preferujesz. Istnieje wiele dostępnych kolorów, które można dopasować do wystroju. Biały, czarny i szary są najczęstsze. Ponadto balustrady metalowe są trwałe i łatwe do czyszczenia. Rutynowe czyszczenie jest tak proste, jak przetarcie wilgotną szmatką. Pomimo niskich kosztów, balustrady metalowe mają tendencję do rdzewienia, gdy są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Powinny być okresowo malowane.

Podobne tematy