Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Przy wyborze balustrad balkonowych istnieje wiele zmiennych. Wysokość powinna wynosić od 36 do 42 cali, czyli 1 metr. Oto szybki przewodnik po tym, co powinieneś wziąć pod uwagę. Ponadto, pamiętaj, aby sprawdzić przepisy budowlane dla Twojego obszaru. Poniżej znajduje się kilka przykładów różnych wysokości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o różnych typach balustrad balkonowych. Najważniejszym aspektem wyboru balustrad balkonowych jest to, że wybierasz styl, który współpracuje ze stylem architektonicznym Twojego domu. Oznacza to, że styl, użyte materiały, detale i połączenia muszą pasować do stylu domu. Wysokość balustrad jest określana przez lokalny kodeks budowlany, więc upewnij się, że sprawdzisz odległości między słupkami i tralkami przed ich zainstalowaniem.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z magazynremont.pl

36 cali

Międzynarodowy kodeks mieszkaniowy wymaga, aby balustrady balkonowe miały co najmniej 36 cali wysokości. Jednak różne społeczności mają różne wymagania. Ogólnie rzecz biorąc, balkony powinny mieć wysokość od 36 do 48 cali. Wysokość balustrady różni się w zależności od wysokości budynku. Standard dla balustrady balkonu mieszkalnego wynosi 36 cali, podczas gdy kod dla budynków wielorodzinnych wynosi 42 do 48 cali. Dla swojego balkonu możesz rozważyć zainstalowanie strażników balustrady, które są dostępne w różnych wysokościach.

Większość społeczności wymaga, aby balkony były zbudowane w celu spełnienia lokalnego kodu budowlanego. Oprócz kodów budowlanych, urzędnicy samorządowi wymagają również, aby poręcze miały minimalną wysokość 36 cali. Ta minimalna wysokość jest konieczna, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom o minimalnej wysokości. Typowa osoba stoi na wysokości 5,5 stopy, co daje 66 cali wzrostu. Upadek z tej wysokości uderzy ich w połowie talii.

42 cale

Zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Mieszkaniowym, wysokość balkonów musi wynosić od 36 do 48 cali. Jednak wymagania dotyczące wysokości mogą się nieznacznie różnić w zależności od społeczności. Jeśli nie jesteś pewien, czy twoje balustrady balkonowe spełniają te wymagania, sprawdź u lokalnego inspektora budowlanego. Ogólnie rzecz biorąc, nowe balkony muszą być sprawdzone przez inspektora budowlanego. Przyjrzy się on użytemu materiałowi i rodzajom zastosowanych łączników. Starsze balkony powinny być również indywidualnie sprawdzane przez właściciela domu. Upewnij się, że balustrady są w dobrym stanie, a także sprawdź, czy nie ma gnijącego drewna i luźnych belek nośnych.

1 metr

Zgodnie z Krajowym Kodeksem Budowlanym 2016 (NBC), wysokość balustrady i ściany balkonu musi wynosić co najmniej jeden metr. Wysokość ta nie obejmuje poręczy na krawędzi balkonu. Rządy stanowe mogą mieć inne zasady. W Haryanie parapet budynku musi mieć wysokość 1,2 metra. Zazwyczaj balkony nie mogą być wyższe niż jeden metr. W zależności od wysokości budynku, może być jednak wyższy.

Stal nierdzewna jest mocnym materiałem, który nie wymaga regularnego malowania. Jest również odporna na rdzę, co oznacza, że nie będzie wymagała tak częstego malowania. Stal nierdzewna może być dostosowana do każdego stylu lub koloru, a także jest bardziej przystępna niż balustrady SS. Jednak balustrady metalowe mają tendencję do rdzewienia, gdy są wystawione na działanie warunków zewnętrznych. Dlatego należy je regularnie malować.

Oprócz pomiarów, należy rozważyć rodzaj materiału użytego do wykonania balustrad balkonowych. Na przykład balustrady z drutu ze stali nierdzewnej wymagają więcej splotów niż te ze stali rurowej. Dodatkowo, upewnij się, że rozważasz wymagania dotyczące rozstawu. Obejmuje to odległość między słupkami, pośrednie podpory pionowe i maksymalną wysokość między poręczami. Uwzględnienie tych pomiarów pomoże Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z balustrad balkonowych.

Podobne tematy