Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Nowoczesne ogrodzenia wyznaczają granicę wokół Twojej posesji i zapewniają jej pokrycie. Tak jak każde inne ogrodzenie, rośliny bambusowe pomagają w tworzeniu granic. Materiał ogrodzenia jest również ważny, ponieważ musi być trwały i wystarczająco silny, aby utrzymać ciężar domu. Sosna impregnowana ciśnieniowo i drewno to oba popularne wybory. Rośliny bambusowe są naturalnym sposobem na stworzenie ogrodzenia prywatności, zapewniając jednocześnie zasięg i prywatność.

Biały płot piketowy

Jedną z najpiękniejszych cech klasycznego domu podmiejskiego jest biały płot piketowy. Nie tylko wyglądają pięknie, ale także tworzą subtelną barierę między nieruchomością a przechodniami. Cienki płot tworzy przyjazne ustawienie podczas gdy spiczasty jeden utrzymuje gości out. Jeśli twój dom ma inaczej neutralny schemat kolorów, biały płot jest idealnym wyborem.

Picket fences były popularne w latach 80-tych, kiedy deweloperzy New Urbanist reimagined the walkble communities of the early suburbs. Choć od tego czasu stały się mniej popularne, ich estetyka wciąż pozostaje. Ponadczasowa estetyka białego płotu piketowego utrzymała go jako popularny płot okolicznościowy. Biały płot z pikiet ma uroczy efekt i pozwala ludziom rozmawiać ze sobą.

Niskie białe ogrodzenie żelazne

Na Zachodzie wielu właścicieli domów wznosi niskie białe ogrodzenia żelazne wokół swoich nieruchomości. Te ogrodzenia są zazwyczaj niskie w utrzymaniu i często ubierają nowo wyremontowane domy. Poniżej przedstawiono kilka powodów, dla których domy yendor-rodzinne mogą dobrze pasować do tego typu ogrodzenia. Wymienione poniżej są niektóre z tych powodów. Zapewniają one elegancki, czysty wygląd na zewnątrz domu.

Poddana obróbce ciśnieniowej sosna

Poddana obróbce ciśnieniowej sosna i cedr są wspólnymi materiałami dla ogrodzeń mieszkalnych. Chociaż mają podobne cechy, oba są mniej kosztowne i podlegają corocznej renowacji. Cedr, z drugiej strony, jest naturalny i piękny, i ma atrakcyjny wzór ziarna. Cedr jest ciepłym, czerwonawym drewnem, natomiast sosna poddana obróbce ciśnieniowej jest lżejsza w kolorze i nie wymaga odnawiania.

Proces obróbki ciśnieniowej sosny zapobiega gniciu i starzeniu się. Jednak nadal podlega corocznej konserwacji i wymiany uszkodzonych lub gnijących kawałków. Proces ten wymaga również regularnego uszczelniania, ponownego malowania i barwienia. Jeśli odnawiasz ogrodzenie w najbliższej przyszłości, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta przed rozpoczęciem. Jeśli zdecydujesz się zabarwić ogrodzenie, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu.

Cedr

Istnieje wiele różnych stylów nowoczesnych ogrodzeń dla domów rodzinnych yendor. Wiele z nich jest wykonanych z drewna, ale można również uzyskać je w winylu, które mogą być niskie koszty utrzymania i nadal dają wygląd drewna. Ogrodzenia winylowe mogą być również niezwykle piękne, więc może nawet chcesz rozważyć jeden dla własnej nieruchomości. Inne nowoczesne ogrodzenia są wykonane z aluminium lub stali. Bambus jest świetną opcją o niskim poziomie utrzymania, jak również.

Jeden projekt, który jest idealny dla większych placów jest cross-post ogrodzenia. Ten typ ogrodzenia jest wykonany z pionowych słupów, które są osadzone w ziemi. Odsłonięty koniec pales jest zazwyczaj zwężony, aby zrzucić wodę i zapobiec gniciu. Poziome szyny są zwykle dwa lub trzy kursy długości. Innym projektem ogrodzenia, który jest trwały i atrakcyjny, jest ogrodzenie z naturalnych gałęzi. Te ogrodzenia są głównie używane na dużych posesjach i gospodarstwach z dużymi działkami.

Mury gabionowe

Dla minimalistycznego, ale współczesnego wyglądu, rozważ ogrodzenie combo ze stali i betonu. Jego wysokie, gładkie płyty są doskonałym wyborem zarówno dla piękna, jak i bezpieczeństwa. Panele mają geometryczne szczeliny, aby dodać wizualne zainteresowanie i niech powietrze przechodzi przez. Oczywiście do instalacji paneli ogrodzeniowych potrzebny będzie profesjonalista, więc pamiętaj, aby poprosić go o pomoc. Najlepsze ogrodzenia dla domów jednorodzinnych yendor są również trwałe i łatwe w utrzymaniu.

Powinieneś również mieć oko na konserwację ogrodzenia. Ogrodzenie powinno być regularnie kontrolowane. Na przykład drut powinien być naelektryzowany, aby zwierzęta nie mogły go drapać. Musi być również podparty słupkami, gdyż niepodparty drut może łatwo odpaść. Regularnie kontrolowany płot będzie trwał przez wiele lat. Na szczęście istnieje kilka zasobów dostępnych do planowania i budowania ogrodzenia dla domu yendor-family.

Pozycje drewniane

Cegła i drewno to oba ponadczasowe materiały, które sprawiają, że świetne granice, ściany i ogrodzenia. Cegła wygląda szczególnie dobrze, gdy jest otoczona różnymi bujnymi, zielonymi drzewami. Ogrody kwiatowe i kwitnące drzewo na przednim podwórku dodadzą splash koloru. Ceglane ogrodzenia są szczególnie efektowne, jeśli w domu znajduje się również basen. Cegła również użycza klasyczny czuć do domu i jest dobrym wyborem dla jendorodzinnych domów z zielonymi krajobrazami.

Drewniany płot może być zbudowany przy użyciu różnych materiałów. Sosna jest niedrogim wyborem dla tradycyjnego drewnianego ogrodzenia. Cedrowe drewno, jednak ma więcej trwałości i pochodzi w bogatym czerwono-brązowy kolor. Ogrodzenia z drewna cedrowego może być pięknym wyborem dla współczesnych domów, ponieważ trzyma swój kształt dobrze w czasie i wypacza mniej, gdy narażone na elementy. Jeśli próbujesz dopasować się do tradycyjnego krajobrazu, cedr jest drewnem, które należy wybrać.

Słupki nośne

Beton jest doskonałym materiałem do tworzenia nowoczesnego ogrodzenia. Korzystając z wysokich paneli betonowych, ten styl ogrodzenia jest idealny zarówno dla estetyki, jak i bezpieczeństwa. Jest to w dużej mierze szary i gładki kolor, z geometrycznymi szczelinami, aby dodać wizualne zainteresowanie i przepuścić powietrze. Betonowe panele ogrodzeniowe muszą być zainstalowane przez profesjonalistę. Używanie betonu na ogrodzeniu podwórka to świetny sposób na dodanie atrakcyjności do nieruchomości.

Zespoły słupków narożnych

Nowoczesne projekty ogrodzeń opierają się na kilku czynnikach, w tym kosztach i długowieczności. Pojedyncze gładkie druty są utrzymywane w napięciu przez sprężyny naciągowe lub stałe napinacze liniowe pomiędzy zespołami słupków końcowych z drewna impregnowanego. Słupki pośrednie powinny być połączone w sposób umożliwiający ruchy boczne. Ogrodzenie powinno być ponownie naprężane co najmniej dwa razy w roku. Przykłady nowoczesnych ogrodzeń dla domów jednorodzinnych typu yendor zostały opisane poniżej.

Niektóre nowoczesne projekty ogrodzeń składają się z czystego betonu. Betonowe panele ogrodzeniowe są zazwyczaj wysokie i zapewniają bezpieczeństwo oraz piękno. Są łatwe w instalacji i nie wymagają malowania. Inne materiały stosowane do ogrodzeń obejmują winyl i kute żelazo. Bambus i aluminium to inne opcje ogrodzenia o niskiej konserwacji. Aby stworzyć nowoczesny projekt ogrodzenia, wybierz taki, który uzupełnia architekturę domu.

Rozstaw słupków wokół krzywej

Jeśli planujesz zbudować nowe ogrodzenie dla swojego domu, możesz zastanawiać się nad rodzajami dostępnych materiałów. Biały płot, na przykład, jest kwintesencją wyboru, ale trzeba będzie kupić drewniane słupki i wybielić je okresowo. Drewniane ogrodzenia są podatne na wypaczenia i gnicie w czasie. Aby uniknąć tych problemów, rozważ materiał niewymagający konserwacji, taki jak winyl, który odtwarza wygląd drewna, a jednocześnie wymaga niewielkiej konserwacji. Inne materiały to aluminium i stal. Kute żelazo to kolejna opcja niewymagająca konserwacji. Bambus to kolejny materiał niewymagający konserwacji.

Podobne tematy