Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Kodeksy budowlane nie są zaprojektowane tak, aby powstrzymać Cię przed wspaniałym czasem, ale mają za zadanie chronić Ciebie, Twoich gości i Twoją własność. To nie koniec świata, a istnieje wiele sposobów, aby uzyskać kreatywność i bezpiecznie zbudować własną altanę. Podczas gdy pozwolenie jest konieczne dla niektórych typów struktur, nie jest wymagane dla każdego typu altany.

Uzyskanie pozwolenia na altanę

Jeśli marzyłeś o budowie altany na swoim podwórku, uzyskanie pozwolenia na budowę jest kluczowe dla Twojego projektu. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, być może będziesz musiał uzyskać dodatkowe pozwolenie na budowę altany. Należy również rozważyć lokalizację altany w stosunku do domu, podjazdu, usług i sąsiadów. Na przykład, niektórzy ludzie budują swoje altany aż do domu. Jednak będzie to wymagało pozwolenia na budowę i należy omówić swoje plany z sąsiadami przed budową.

Kody budowlane różnią się od jednego miasta do następnego. Niektóre obszary wymagają bardziej znaczącej podstawy i mocniejszego dachu niż inne. Inne są bardziej podatne na huragany i powodzie. Z tych powodów należy skonsultować się z lokalnym biurem kodeksu budowlanego lub poprosić urzędnika o poradę. Gdy już znasz kodeks budowlany, możesz przystąpić do budowy. Uzyskanie pozwolenia na altanę jest ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim gościom.

Pozwolenie na budowę będzie ważne przez cały proces budowy. Uzyskanie pozwolenia zapewnia, że struktura spełnia miejskie kody budowlane, które są często aktualizowane. Jeśli altana jest zaprojektowany do funkcjonowania jako struktura wielofunkcyjna, może być potrzebne więcej niż jedno pozwolenie na budowę. Niektóre miasta wymagają pozwolenia na altanę, która ma ponad 150 stóp kwadratowych. Niektóre miasta mają również bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące konstrukcji podwórkowych. Jeśli nie jesteś pewien, porozmawiaj z urzędnikiem w lokalnym biurze zezwoleń, aby dowiedzieć się o wszelkich dodatkowych wymaganiach dotyczących budowy altany.

Chociaż najlepiej jest zatrudnić wykonawcę do zainstalowania altany, można również badać pozwolenia samodzielnie. Pozwolenia na pergole i altany różnią się w zależności od lokalizacji i przepisów zagospodarowania przestrzennego. Większość wykonawców obsługiwać proces aplikacji zezwolenia dla swoich klientów. Jednakże, jeśli chcesz obsługiwać proces zezwoleń samodzielnie, można spróbować porozmawiać z lokalnym biurem zezwoleń budowlanych lub HOA. Przy wyborze pozwolenia, należy rozważyć rozmiar i lokalizację altany. Rozważ bieżącą wodę, elektryczność i ewentualną elektryczność, i upewnij się, że przestrzegasz lokalnych zasad.

Uzyskanie pozwolenia na altanę

Uzyskanie pozwolenia na altanę może pomóc Ci zbudować idealną przestrzeń na świeżym powietrzu. Kody budowlane różnią się w zależności od miejsca zamieszkania, a instalacja altany może wymagać nawet pięciu różnych pozwoleń. Mogą one dotyczyć bieżącej wody, energii elektrycznej lub pozwolenia na budowę. Niektóre miejsca są również bardziej podatne na zdarzenia pogodowe, takie jak huragany i powodzie, więc w tych obszarach wymagane są różne techniki budowlane. Możesz dowiedzieć się, jakie są specyficzne wymagania dla Twojego obszaru, kontaktując się z biurem ds. pozwoleń budowlanych w Twojej okolicy. Mogą one dostarczyć Ci niezbędnych informacji i doradzić.

Przy planowaniu altany ważne jest, aby pamiętać o ogólnym planie nieruchomości. Rozważ jej bliskość do domu, podjazdu, usług i innych nieruchomości. Upewnij się, że altana nie wpływa bezpośrednio na własność sąsiada. Niektóre dzielnice mają HOAs, które są szczególnie wybredne na temat umieszczenia altany, więc jeśli planujesz zbudować jeden, należy skonsultować się z sąsiadami przed rozpoczęciem projektu budowlanego.

Po podjęciu decyzji o ogólnej lokalizacji i rodzaju altany chcesz zbudować, następnym krokiem jest uzyskanie niezbędnych zezwoleń. Uzyskanie pozwolenia na altanę wymaga złożenia wniosku o pozwolenie w lokalnym biurze planowania. Trzeba będzie złożyć kilka dokumentów, w tym plan miejsca pokazujący wymiary altany i odległość od wszelkich innych struktur. Twój lokalny dostawca altan może pomóc w tym kroku, zapewniając ekspercki wgląd w wymagania dotyczące pozwolenia.

Pozwolenia budowlane nie są trudne do uzyskania, ale mogą być mylące. Podczas gdy większość małych struktur podwórkowych nie potrzebuje zezwoleń, większe altany będą prawie zawsze potrzebowały jednego. Jeśli nie masz czasu lub energii, aby zbudować całą altanę, rozważ budowę mniejszego i ubieganie się o pozwolenie, jeśli planujesz zbudować jeden na swojej posesji. Jest to również dobry pomysł, aby sprawdzić z urzędnikiem miasta lub miasta, aby dowiedzieć się, czy potrzebują żadnych zezwoleń na altanki.

Jeśli chodzi o uzyskanie pozwolenia na altankę, można wybrać, aby zrobić to samemu lub zatrudnić wykonawcę. Ci profesjonaliści są zaznajomieni z właściwych procedur i zasad budowy pergoli i altan. Często wykonawca będzie obsługiwać proces aplikacji, więc najlepiej zostawić go do nich. Właściciel domu może również zrobić własne badania, odwiedzając biuro pozwolenia na budowę lub HOA w swojej okolicy. Wymagania dotyczące pozwolenia na altany zależą od wielkości konstrukcji, materiału i miejsca, w którym się znajduje.

Czy altana wymaga pozwolenia

Przed budową altany należy uzyskać pozwolenie na budowę, ale są pewne wyjątki. Większość jurysdykcji wymaga pozwolenia tylko dla struktur powyżej 150 stóp kwadratowych, ale niektóre gminy będą wymagały pozwolenia, jeśli są one większe niż ten rozmiar. Jeśli masz altanę, która jest większa niż 600 stóp kwadratowych w rozmiarze, musisz zbudować pełną głębokość stóp, aby wspierać strukturę.

Pierwszym krokiem w ustaleniu, czy altana wymaga pozwolenia, jest omówienie proponowanej struktury z biurem planowania. Podczas gdy urzędnik wydający pozwolenia będzie miał pojęcie o ogólnym klimacie obszaru, nie będziesz znał warunków klimatycznych swojej konkretnej lokalizacji. Przed spotkaniem z biurem planowania, zapisz wymiary, rodzaj dachu, grill i wentylację. Będziesz musiał również omówić utrzymanie swojej altany.

Generalnie, altany i pergole wymagają pozwolenia na budowę. Wymagania dotyczące pozwolenia różnią się w zależności od stanu, ale w wielu stanach, altany i pergole wymagają pozwolenia. Pamiętaj, aby sprawdzić w lokalnym biurze pozwolenia na budowę i lokalnym biurze zagospodarowania przestrzennego, aby ustalić, czy pozwolenie jest konieczne dla projektu. Można również skontaktować się z lokalnym HOA lub skontaktować się z lokalnym biurem zezwoleń. Pamiętaj, aby rozważyć rozmiar konstrukcji, lokalizację, materiały i fundament. Rozważ potencjalną energię elektryczną i bieżącą wodę podczas planowania altany i weź wszystkie te czynniki pod uwagę.

W zależności od wielkości i celu altany, możesz potrzebować pozwolenia. Gazeby mniejsze niż 10 stóp kwadratowych zwykle nie są wymagane. Jeśli budujesz altanę, która wymaga energii elektrycznej lub bieżącej wody, pozwolenie będzie wymagane. Jeśli planujesz zbudować altanę większą niż ta, prawdopodobnie będziesz potrzebował pozwolenia. Jeśli jednak masz ograniczony czas, możesz zbudować mniejszą altanę.

Budowanie altany

Budując altanę, musisz najpierw zdecydować, gdzie będzie ona usytuowana. Musi być ona usytuowana w stosunku do domu, podjazdu, mediów i sąsiadów. W niektórych obszarach, altana jest zabronione, jeśli jest zbyt blisko domu, lub nie będzie chroniony przed warunkami atmosferycznymi. Chociaż urzędnik wydający pozwolenia będzie znał ogólne warunki klimatyczne w Twojej okolicy, nie będzie w stanie powiedzieć Ci, jakie są dokładne warunki dla konkretnej lokalizacji. Możesz również potrzebować energii elektrycznej, instalacji solarnych, okablowania z domu, wentylacji, a nawet dołu ogniowego.

Przed rozpoczęciem budowy altany sprawdź z kodami budowlanymi w Twojej okolicy. W zależności od klimatu Twojej okolicy, niektóre jurysdykcje nie wymagają pozwolenia, jeśli struktura jest mniejsza niż 150 stóp kwadratowych. Inne są bardziej rygorystyczne pod względem kodów budowlanych i wymagań dotyczących zezwoleń. Dodatkowo, Twoja altana może wpływać na sąsiadów, więc upewnij się, że skontaktujesz się z lokalnym biurem zezwoleń i zapytasz urzędnika, jakie są przepisy.

A altana to świetny sposób na dodanie stylu do swojej nieruchomości. Może ona pasować do ogólnego tematu Twojej nieruchomości. Altana może być albo samodzielna struktura lub akcentu kawałek do kamieniarstwa. Aby uzyskać oszałamiającą altanę, skontaktuj się z Davel Construction Inc. lub sprawdź ich galerię. Będziesz zadowolony! Możesz znaleźć budowniczego altan w swojej okolicy za pomocą internetu.

Podobne tematy