Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Przed rozpoczęciem, ważne jest, aby sprawdzić lokalne przepisy budowlane. Chociaż różnią się one w zależności od jurysdykcji, istnieją pewne ogólne zasady, których należy przestrzegać. Uzyskanie pozwolenia, wybór miejsca i unikanie nisko położonych obszarów to tylko niektóre z przepisów, o których należy pamiętać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Oto kilka innych wskazówek dotyczących budowy własnej altany.

Uzyskanie pozwolenia

Jeśli planujesz zainstalować altanę w swoim ogrodzie, powinieneś sprawdzić w lokalnym biurze planowania, aby upewnić się, że jesteś zgodny z prawem. Proces uzyskania pozwolenia na instalację altany w ogrodzie może obejmować kilka etapów. Te etapy określą, czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę, pozwolenie na budowę lub pozwolenie na energię elektryczną. Mogą być również wymagane inne zezwolenia. Należy omówić te kroki z urzędnikiem ds. planowania przed rozpoczęciem budowy.

Pierwszym krokiem w procesie jest sprawdzenie w lokalnej gminie, aby określić, jakie pozwolenia będą potrzebne. Podczas gdy niektóre miejsca nie wymagają pozwolenia na budowę altany ogrodowej, inne tak. Co więcej, zasady budowania konstrukcji różnią się w zależności od jurysdykcji. Podczas gdy niektóre jurysdykcje nie wymagają pozwolenia na konstrukcje mniejsze niż 150 stóp kwadratowych, inne jurysdykcje mogą wymagać pozwolenia na każdą strukturę większą niż ta. Rozważ także wpływ, jaki Twoja altana może mieć na sąsiedztwo i czy któryś z sąsiadów będzie przez nią zaalarmowany.

Innym czynnikiem do rozważenia przy uzyskiwaniu pozwolenia na altanę ogrodową jest to, czy będzie ona wymagała energii elektrycznej lub linii gazowych. Jeśli planujesz zainstalować grill w altance, może być potrzebna oddzielna linia elektryczna do zasilania. To samo dotyczy linii gazowych i wodnych. Ponadto pozwolenie na budowę będzie wymagało zlokalizowania altany w pobliżu domu, tak aby żadni sąsiedzi nie widzieli jej z drogi.

Wybór lokalizacji

Przy umieszczaniu altany ogrodowej należy rozważyć widok. Wybierz dwa widoki i ustaw altanę tak, aby zmaksymalizować oba widoki. Który widok jest ważniejszy? Zdecyduj, a następnie narysuj wokół niego okrąg. Wybór centralnej lokalizacji dla altany ułatwi zabawianie gości lub spotkania towarzyskie. Po podjęciu decyzji o lokalizacji, rozważ styl i materiały, które chcesz, aby Twoja altana ogrodowa była wykonana.

Teren Twojej nieruchomości powinien być również brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie umieścić swoją altanę ogrodową. Chcesz, aby było to wygodne miejsce do spotkań towarzyskich, podczas gdy zaciszna lokalizacja jest cichym odosobnieniem. Oprócz terenu, pogoda jest kolejnym czynnikiem do rozważenia. W Nowej Anglii, Nor’Easters może spowodować spustoszenie, jeśli są budowane w pobliżu dużego drzewa. Klimat może się znacznie różnić w ciągu roku, więc ważne jest, aby wybrać lokalizację, która zapewni odpowiednie schronienie dla struktury.

Rozważ lokalizację, kształt i rozmiar. Istnieje wiele opcji lokalizacji altan ogrodowych, w tym na podwórkach. Niektóre podwórka mają niewykorzystaną przestrzeń, którą można przekształcić w rekolekcje altany. Inne potencjalne obszary obejmują niewygodne kształty, zbyt gorący klimat lub skalisty teren. Rozważ te czynniki przed wyborem miejsca. Postępując zgodnie z tymi sugestiami, możesz zaprojektować altanę ogrodową, która najlepiej pasuje do potrzeb Twojej rodziny.

Unikanie nisko położonych obszarów

Jeśli chodzi o lokalizację, altana ogrodowa może być dobrym miejscem do relaksu i spędzania jakościowego czasu z rodziną. Ale zanim zaczniesz budować, upewnij się, że wybierasz miejsce, które nie będzie miało żadnych problemów z drenażem, obrzeżami i ruchem pieszym. Będziesz także chciał rozważyć rozmiar i kształt swojej altany, aby określić, gdzie będzie wyglądać najlepiej.

Będziesz także chciał sprawdzić glebę w obszarze, w którym budujesz. Jeśli obszar jest zbyt gąbczasty, będziesz miał problemy z budową swojej altany. Ponadto, jeśli planujesz używać altanki dla spotkań towarzyskich, będziesz chciał mieć pewność, aby umieścić go na betonowej płycie dla bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby sprawdzić dla linii elektrycznych i wodnych, jak również. Oznacz lokalizacje tych, aby upewnić się, że nie masz żadnych problemów. Wreszcie, należy rozważyć ilość miejsca masz w swoim podwórku. Jeśli planujesz zbudować altanę z gankiem, będziesz chciał się upewnić, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby go przenieść.

Taras powinien mieć minimum 12 stóp średnicy. Wszystko co mniejsze nie pomieści stołu i krzeseł. Ponadto, jeśli chcesz zabawiać gości, będziesz potrzebował więcej niż sześć osób w jednej strukturze. Upewnij się, że sprawdzisz rodzaj gleby dla obszaru, na którym chcesz zbudować altanę. Altana to świetne miejsce na relaksujący wieczór z rodziną i przyjaciółmi.

Podobne tematy