Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Coraz więcej osób decyduje się na obiekty modułowe, co wiąże się z wieloma zaletami tego rozwiązania. Budowa domu modułowego jest znacznie szybsza niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Można cieszyć się własnymi czterema kątami już w ciągu kilku miesięcy. Nawet niekorzystne warunki pogodowe nie stanowią przeszkody. Moduły powstają w fabryce i są przywożone na plac budowy już gotowe do zamontowania. Postawienie takiego obiektu można porównać do układania klocków, trzeba tylko dopasować do siebie odpowiednie elementy.

Dlaczego warto zdecydować się na dom modułowy?

Domy modułowe nie bez powodu cieszą się rosnąca popularnością, szczególnie za granicą. Można liczyć na elastyczność projektu, dopasowania obiektów do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Inwestor ma ogromne możliwości w przypadku wyglądu domu z zewnątrz i od środka. Nie ma również problemu z rozbudową w późniejszych latach, wystarczy dokupić kolejne moduły. Są one bardzo łatwe i szybkie w montażu. Domy modułowe to rozwiązanie mobilne, możliwe jest ich zdemontowanie i przeniesienie w inne miejsce. Nie trzeba wobec tego być przywiązanym do konkretnej miejscowości. Można zamieszkać gdzie indziej i po prostu zabrać swój dom ze sobą. Obiekty modułowe są energooszczędne. Na ich korzyść przemawia także odporność na trudne warunki gruntowe, zastosowanie ekologicznych materiałów. Stawia się je przez cały rok.

Od czego zacząć?

Osoby chcące mieć dom modułowy muszą oczywiście zakupić odpowiednią działkę budowlaną, objętą miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub wymagającą wystąpienia o warunki zabudowy. Potem przychodzi czas na wybór projektu domu z katalogu lub zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu wykończeniowo-budowlanego u geodety lub geologa. Zajmuje to średnio kilka tygodni. Niezbędne jest także zgłoszenie budowy domu, jeśli jego powierzchnia nie przekracza 70 metrów kwadratowych. W przypadku większego metrażu konieczne staje się złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Jeśli budowę zgłasza się do urzędu i w ciągu 30 dni nie pojawiają się żadne uwagi, to można przystąpić do rozpoczęcia prac budowlanych.

Czas na budowę domu modułowego

W przypadku domu modułowego inwestor nie ma zbyt wiele zadań do wykonania. Wynika to z tego, że większość prac odbywa się w fabryce. Gotowe już moduły są transportowane na teren placu budowy, po czym wyspecjalizowana ekipa przystępuje do ich złożenia w całość. Budownictwo modułowe daje ogromne możliwości odnośnie do konfiguracji. Używa się przede wszystkim drewna, metalu, keramzytobetonu. Moduły mają odpowiednie kształty, otwory na okna i drzwi. Zainstalowane zostaną także niezbędne instalacje, czyli wodno-kanalizacyjne, elektryczne, telekomunikacyjne. Jak widać, jest to ogromne udogodnienie. Pozwala na skrócenie budowy do trzech – czterech miesięcy. Najpierw wykonuje się płytę fundamentową, drugim etapem jest produkcja domu. Po etapie prefabrykacji ekipa przystępuje do wykonania robót na zewnątrz, a potem wewnątrz obiektu. Ostatnim krokiem jest montaż domu. Obejmuje on zamontowanie ścian, wykonanie stropu, podłogi, piętra, dachu. Po ukończeniu zadaszenia można przystąpić do wykończenia domu.

Dlaczego warto odebrać dom z inżynierem?

Odbiory mieszkań Wrocław przebiegają bardzo sprawnie, jeśli skorzysta się z usług inżyniera. Na on sztuczki stosowane przez deweloperów Sprawdzić zgodność rzeczywistego stanu budynków zapisanej widniejący mi w umowie i projekcie. Odbiór domu jest niezwykle ważny, bo pozwala na uchronienie się przed koniecznością poprawiania niedociągnięć na własny koszt. Zadaniem dewelopera jest naprawienie usterek, ale trzeba najpierw wpisać je do protokołu.

Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie można znaleźć doświadczonego inżyniera, który przeprowadzi odbiór domu lub mieszkania, to warto odwiedzić stronę internetową dostępna pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-wroclaw. Jest to niewielki wydatek w porównaniu z kwotą, którą można zaoszczędzić. Odbiór techniczny zostanie wykonany w dowolnym terminie przez przeszkolonych i doświadczonych Inżynierów, inspektorów. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku nieruchomości z rynku zarówno pierwotnego, jak i wtórnego.Podobne tematy