Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Jeśli szukasz do budowy patio lub balkonu, może to być czas, aby rozważyć koszt wylania podłogi. Beton to materiał kompozytowy wykonany z cementu i innych materiałów. Jest to zazwyczaj preferowany wybór dla patio i balkonów. Ceny różnią się w zależności od rodzaju betonu i jego trwałości. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki dotyczące obliczania kosztów betonowej podłogi.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z twoja-budowa.com.pl

Polerowany beton jest popularną opcją dla patio

Jeśli masz przestrzeń na zewnątrz, możesz rozważyć zainstalowanie honowanego polerowanego betonu. To wykończenie pozostawia subtelną teksturę pod stopami i jest uważane za bezpieczną powierzchnię do użytku zewnętrznego. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wysoce polerowaną powierzchnię czy matową, wysokiej jakości polerowanie zapewni trwałą, długą podłogę. Designer Floors WA zajmie się instalacją dla Ciebie.

Polerowane podłogi betonowe są dziesięć razy twardsze niż ich niepolerowane odpowiedniki i są w wielu atrakcyjnych wzorach. Polerowane patio betonowe mogą być wykonane z różnych rodzajów wykończeń, aby dać mu wyraźny wygląd. Może być również dostosowane z granicami, pasma i antypoślizgowe powłoki grysowe. Można nawet wybrać, aby zainstalować różne kolory na patio, dodając charakter i piękno do niego. Ten rodzaj patio jest łatwy w utrzymaniu, i nigdy nie będzie musiał resealing.

Przy wyborze między polerowanego betonu i powłoki epoksydowej, rozważyć cenę. Typowy polerowany beton patio kosztuje około połowy ceny typowej powłoki epoksydowej. Z tego powodu, wiele menedżerów nieruchomości i właścicieli firm zdecydować się na ten materiał zamiast. W zależności od ilości użyć masz do przestrzeni, materiał ten może być bardziej przystępne niż inne wykończenia, i to jest bardzo trwałe. Dla patio, jest to również doskonały wybór dla domów.

Koszt polerowanego betonu jest również jedną z zalet. Może być on znacznie tańszy od glazury. Wymaga również mniej czasu na instalację. Chociaż polerowany beton może być kosztowną opcją, jest to łatwa i niska konserwacja powierzchni. Ponadto, może to być fajne powierzchni do chodzenia na. Jeśli zdecydujesz się zainstalować polerowanego betonu, należy zatrudnić profesjonalistę do pracy.

W porównaniu do betonu barwionego, polerowany beton jest niskie koszty utrzymania. Jedyną konserwacją jest polerowanie. Jeśli szukasz dynamicznej przestrzeni podłogowej, barwiony beton jest świetną opcją. Jednak minusem tego materiału jest to, że ma tendencję do blaknięcia po pewnym czasie. Poza tym, że jest niski-konserwacji, polerowany beton jest niedrogi. Jest to również pyłoszczelne i energooszczędne.

Przy instalacji polerowanego betonu, proces jest krok po kroku. Każdy krok musi być zakończony na całej powierzchni podłogi. Aby zastosować tę metodę, OzGrind wymaga pełnego dostępu do całej przestrzeni. Honowany i mechanicznie polerowany beton nie blaknie i nie odbarwia się. Natomiast szlifowany nie zawiera powłok odpornych na promieniowanie UV i po pewnym czasie może podnieść lub spękać powierzchnię.

Beton jest substancją złożoną, w skład której wchodzi cement

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, beton składa się z mieszanki spoiwa cementowego i rozproszonego kruszywa. Cement służy jako środek wiążący, umożliwiając kruszywom trzymanie się razem i tworzenie syntetycznego konglomeratu. Różne składniki betonu połączyć, aby stworzyć imponujący produkt, który jest trwały, wszechstronny i łatwy do pracy z. Poniżej wymieniono niektóre z właściwości betonu.

Ogólnie, wytrzymałość betonu jest mierzona w kilogramach na centymetr kwadratowy, i jest wysoce zależna od składników. Ilość wilgoci w betonie również odgrywa rolę w jego wytrzymałości, ponieważ wysycha przedwcześnie. Z tego powodu przedwcześnie wysuszony beton doświadcza nierównych naprężeń rozciągających i nie może wytrzymać niedoskonałego procesu twardnienia. W związku z tym beton po wylaniu musi być utwardzony, aby zapobiec nadmiernemu skurczowi. Na wytrzymałość betonu negatywnie wpływają niskie temperatury, a chlorek wapnia jest często dodawany do cementu w celu zwiększenia jego wytrzymałości.

Popiół lotny jest produktem ubocznym spalania węgla w elektrowniach. Jego wielkość cząstek jest podobna do cementu portlandzkiego i ma przeważnie kształt kulisty. Zastosowanie popiołu lotnego w betonie poprawi urabialność materiału. Reaguje on również wolniej niż SF, co skutkuje gęstszą mikrostrukturą o lepszych parametrach mechanicznych. Popiół lotny poprawia odporność na atak chemiczny. Bez popiołu lotnego rozwój wytrzymałości wczesnej jest zahamowany.

Cementy wysokoglinowe zostały opracowane we Francji jako beton odporny na siarczany i zostały wprowadzone na rynek w 1918 roku. Cementy te generalnie nie są używane do zastosowań strukturalnych, ale są powszechnie stosowane do szybkowiążącego betonu pod wodą, zastosowań biogenicznych i ogniotrwałych środowisk wysokotemperaturowych. Jego zastosowanie w betonie konstrukcyjnym zostało jednak ograniczone. Jest również stosowany w mostach, a także w budowie podwodnych tuneli.

Cement jest materiałem kruchym, ale nowoczesne dodatki znacznie poprawiły właściwości betonu. Na przykład materiały polimerowe mogą być mieszane z cementem, tworząc beton pozbawiony makrodefektów. Włókna wykonane ze stali nierdzewnej, szkła i węgla mogą być wplecione w beton. Te dodatki mogą poprawić ogólną sztywność i wytrzymałość na rozciąganie materiału. Ponadto, beton może być bardziej odporny na wodę poprzez zastosowanie polimerów.

Większość produktów ubocznych z betonu jest wykorzystywana do celów przemysłowych, w tym konstrukcji budowlanych, drogowych i mostowych. W rozwiniętych krajach przemysłowych prawie wszystkie z nich są wykorzystywane w produkcji betonu. Nie przewiduje się, aby ich wykorzystanie w najbliższym czasie wzrosło. Istnieje kilka obaw dotyczących wpływu betonu na środowisko, jednak. Pył betonowy może przyczyniać się do zanieczyszczenia powietrza na wielu obszarach i jest głównym źródłem niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza. Może również przyczynić się do miejskich wysp ciepła.

Dla mieszanki betonowej istnieją cztery podstawowe typy: grzywna, standard i mieszanka projektowa. Beton drobnoziarnisty ma cząstki, które są mniejsze niż 20 mm, natomiast beton gruboziarnisty ma kruszywa o średnicy do osiemdziesięciu milimetrów. Dla masywnych konstrukcji, trzeba mieć wielkość cząstek kruszywa 1,50 cala lub więcej. Nie ma dobrej lub złej mieszanki betonowej, ale ważne jest, aby prawidłowo wymieszać materiały przed umieszczeniem ich razem.

Podobne tematy