Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie fugi. Możesz użyć sody oczyszczonej, nadtlenku wodoru lub octu. Poniżej wymienione są niektóre z najbardziej powszechnych. Możesz również spróbować mieszanki octu i nadtlenku wodoru. Jeśli jednak nie jesteś pewien, który z nich użyć, zacznij od eksperymentowania z jednym rozwiązaniem, zanim użyjesz go na całej swojej fugi. Po kilku minutach, możesz przetestować go, aby zobaczyć, czy robi jakieś szkody.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z domy-porady.pl

Soda oczyszczona

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i wyczyścić swoją łazienkę bez ostrych chemikaliów, spróbuj użyć sody oczyszczonej i octu do czyszczenia płytek i fug. Te niedrogie składniki gospodarstwa domowego czyszczą poprzez pienienie się i usuwanie brudu i pozostałości. Ta metoda działa również na wanny. Możesz kupić nadtlenek wodoru w aptece i użyć go jako zamiennika wody w paście z sody oczyszczonej. Nałóż roztwór na kafelki i fugi i szoruj je, aż zostaną całkowicie usunięte.

Możesz również użyć mieszaniny sody oczyszczonej i octu. Soda oczyszczona będzie bąbelkować i usuwać piana mydlana. Dla większych obszarów, może chcesz podwoić lub potroić mieszaninę. Aby wyszorować fugę, będziesz potrzebował sztywnej szczotki do szorowania lub starej szczoteczki do zębów. Nylonowa szczotka do szorowania jest również pomocna, ale włosie rzeczywistej szczotki do szorowania jest sztywniejsze.

Inny naturalny sposób czyszczenia fug jest zrobienie pasty z sodą oczyszczoną i wodą. Zastosuj pastę do linii fug i szoruj ją szczoteczką do zębów. Jeśli fuga jest uszczelniona, spryskaj pastę sodą oczyszczoną jakimś roztworem nadtlenku wodoru. Jeśli nie jesteś pewien, czego użyć, możesz spróbować roztworu sody oczyszczonej i octu. Następnie będziesz miał ładną, czystą fugę. Możesz użyć tej mieszanki do innych prac czyszczących wokół domu, takich jak dezodoryzacja butów.

Dla bardziej naturalnej metody czyszczenia fug, spróbuj mieszanki sody oczyszczonej i octu. Ta mieszanka neutralizuje kwas w occie i czyści tak samo dobrze jak zwykła woda. Jeśli szukasz bardziej naturalnego rozwiązania, możesz również użyć nadtlenku wodoru i pasty z sody oczyszczonej do naturalnego czyszczenia fug. Wymieszaj te składniki, aby stworzyć pastę, a następnie nałóż ją na fugę za pomocą szczoteczki do zębów. Po kilku minutach mieszanina będzie się pienić i możesz szorować fugę szczoteczką. Po kilku minutach spłucz roztwór czystą wodą.

Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na czyszczenie płytek i fug, domowej roboty przepis na środek do czyszczenia fug może zrobić sztuczkę. Te proste składniki są skuteczne w usuwaniu codziennego brudu i brudów z płytek i fug, a także pleśni lub spleśniałej fugi. Działa również cuda na trudnych plamach i usuwa uporczywe plamy. Po zastosowaniu pasty, użyj ciepłej wody, aby spłukać pozostałości. I pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć obszar przed ponownym użyciem.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest doskonałą naturalną alternatywą dla wybielacza do czyszczenia fug w domu. Zabija bakterie i pleśń. Użyj nadtlenku wodoru do czyszczenia fug w prysznicu, wannie i łazience. Nadtlenek wodoru jest skuteczny w czyszczeniu wszystkich rodzajów fug, w tym płytek łazienkowych, kuchennych i łazienkowych. Usunie również brud i piana mydlana. Aby usunąć błysk i kolor z fug, można użyć pasty z sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru.

Roztwór nadtlenku wodoru jest bezpieczny do stosowania na skórze, a nawet może być używany do sterylizacji cięć. Substancja chemiczna jest nieścieralnym i naturalnym środkiem czyszczącym, a jej łagodna kwasowość oznacza, że nie zaszkodzi skórze. To rozwiązanie usunie brud i zarazki z fugi, ale nie spowoduje, że fuga stanie się miękka. Aby użyć nadtlenku wodoru do czyszczenia fug w domu, wystarczy zastosować go za pomocą szczotki i dokładnie wyszorować. Spłucz i powtórz w razie potrzeby, aż osiągniesz pożądaną jasność.

Rozwiązanie 3% nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej jest skutecznym sposobem na czyszczenie fug. Wymieszaj jedną część nadtlenku wodoru z dwiema częściami sody oczyszczonej, pozwalając jej wsiąknąć na około 30 minut. Następnie szoruj obszar za pomocą szczoteczki do zębów. Nadtlenek wodoru zabije bakterie i będziesz mógł go użyć do innych celów, jak również. Wyniki są imponujące i są długotrwałe.

Używanie nadtlenku wodoru do czyszczenia fug jest świetnym sposobem na utrzymanie obszaru patrząc sparkling. Ta substancja chemiczna jest bezpieczna do stosowania na większości powierzchni, w tym skóry, ale to dobry pomysł, aby postępować zgodnie z instrukcjami na butelce dla bezpieczeństwa. Ponieważ nadtlenek wodoru jest bezpieczny dla skóry i Twojej rodziny, możesz bezpiecznie używać go jako środka czyszczącego w gospodarstwie domowym. Ten rozwiązanie pracuje dla usuwać ciężkich plam, usuwać twardy wodny osad i wybielać grout.

Nadtlenek wodoru może także używać jako prewash plama remover i może dodawać do pralni ładunki. Jest wystarczająco łagodny dla większości rodzajów podłóg i może być używany do rozjaśniania matowych podłóg. Nadtlenek wodoru nie powinien być używany na ciemnych dywanach lub zabawkach dzieci. Tylko pamiętaj, aby przetestować małą plamę fugi przed użyciem go na całej podłodze.

Łatwo jest przypadkowo rozlać płyn na podłodze. Podobnie zwierzęta domowe mogą zostawić brudne ślady. Ludzie wchodzący do domu w butach również mogą spowodować zabrudzenie fugi. Używanie środków czyszczących, które są delikatne dla fug w Twoim domu jest przyjaznym dla środowiska sposobem na zapewnienie, że Twoje podłogi pozostaną w doskonałym stanie. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przestrzegać wskazówek. Kiedy używasz nadtlenku wodoru do czyszczenia fug w domu, sprawdź etykietę składników. Może on zawierać polimery i barwniki, które mogą uszkodzić fugi. Możesz również mieć wodę, która zawiera żelazka, które mogą powodować utlenianie i dyslokację.

Owoc

Mogłeś nigdy nie myśleć o użyciu octu do czyszczenia fug w domu, ale jest to doskonałe rozwiązanie czyszczące. Kwaśna substancja jest skuteczna w zabijaniu zarazków, wybielaniu kolorów i czyszczeniu wykończeń płytek. Ponieważ ocet zawiera kwas octowy, jest bezpieczny do stosowania na większości powierzchni. Należy jednak unikać go na podłogach, ponieważ może uszkodzić ich wykończenie. Używaj octu oszczędnie. Użyj łagodnego roztworu do czyszczenia fug w kuchni.

Możesz również użyć sody oczyszczonej do czyszczenia fug. Wymieszaj równe części octu i sody oczyszczonej w plastikowym kubku i szoruj nim fugę. Ta mieszanka będzie bulgotać, usuwając piana mydlana. Użyj szczotki, aby dotrzeć do wszystkich linii fug i usunąć wszelkie pozostałe nagromadzenie. To zajmie około piętnastu minut, aby rozwiązanie było w pełni skuteczne. Jeśli fuga jest nadal poplamiona, użyj nadtlenku wodoru zamiast sody oczyszczonej. Ta chemiczna mieszanka rozjaśni kolor poplamionej fugi.

Jeśli chcesz użyć octu do czyszczenia fugi, możesz albo wymieszać go z wodą, albo zastosować go bezpośrednio do płytek. Możesz zastosować rozwiązanie za pomocą szczotki do fug lub starej szczoteczki do zębów. Powinieneś przetestować mieszaninę na niepozornej części płytki przed zastosowaniem jej na całym obszarze. W przeciwnym razie możesz popełnić błąd i poplamić swoją płytkę. Po wykonaniu, należy pozwolić mu wyschnąć przez co najmniej 24 godziny przed uszczelnieniem go.

Do czyszczenia fug płytek z octem, można zrobić pastę przez mieszanie sody oczyszczonej z wodą i octem. Jest to bardzo skuteczne w usuwaniu uporczywych plam i pomoże utrzymać fugę wyglądającą świetnie. Użyj mieszanki sody oczyszczonej i wody, jeśli masz grube płytki. Następnie wystarczy spłukać zwykłą wodą, aby usunąć pozostałości. To wszystko. Jest to łatwe, skuteczne i niedrogie. Jeśli masz trudny czas znalezienia komercyjnego rozwiązania, zawsze możesz spróbować metody DIY obejmującej wodę, nadtlenek wodoru i sodę oczyszczoną.

Soda oczyszczona jest doskonałym rozwiązaniem czyszczącym. Możesz zrobić pastę mieszając sodę oczyszczoną z wodą i używając jej do szorowania fug. Mieszanie sody oczyszczonej z octem tworzy reakcję chemiczną, która czyści fugi. Można pozwolić, aby mieszanina siedzieć przez kilka minut, ale nie zaleca się pozostawić go na fugę na długi okres czasu, jak brud może osiedlić się z powrotem do niego. Dobrą techniką jest użycie szczotki do nakładania roztworu na fugę.

Poza sodą oczyszczoną, ocet może być również stosowany jako roztwór czyszczący na płytkach łazienkowych. Nalej go na fugę, wyszoruj sztywną szczotką i pozostaw do wyschnięcia. Następnie wytrzyj nadmiar mieszaniny octu wilgotną szmatką. Gdy fuga jest już czysta, możesz chcieć umyć podłogę mopem, aby pozbyć się pozostałości. Następnie można użyć octu jako środka do czyszczenia muszli klozetowej.

Podobne tematy