Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Jeśli nie przepadasz za fugą, możesz spróbować przeprowadzić kilka prostych renowacji samodzielnie. Możesz wyczyścić swój zlew z pływakiem do fug, trzymając go pod kątem 45 stopni do podłogi. Przeciągnij pacę przez szczelinę, aby zeskrobać nadmiar fugi i wyrównać ją z resztą podłogi. Możesz również wypełnić każdą szczelinę używając pacy do fugowania. Po zakończeniu renowacji możesz przetrzeć ją wilgotną gąbką.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale budowadomow-texbud.pl

Czyść swój zlew łazienkowy jak zawodowiec

Aby rozpocząć czyszczenie zlewu łazienkowego, upewnij się, że jest on suchy i wolny od piany mydlanej. Następnie dodaj do zlewu obfitą warstwę sody oczyszczonej. Użyj miękkiej ściereczki i wyszoruj ją, pamiętając, by wetrzeć ją w powierzchnię. Ściereczki z mikrofibry mogą nie mieć wystarczającej mocy ściernej, aby pozbyć się uporczywych plam. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać po użyciu, aby pozbyć się wszystkich pozostałości mydła.

Następnie zastosuj roztwór czyszczący do powierzchni zlewu. Ten roztwór rozluźni i rozpuści wszelkie zabrudzenia i mydło, które przywarły do powierzchni. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zastosuj go za pomocą szczotki do toalety i odczekaj kilka minut, aby pozwolić mu pracować. Nie pozwól, aby moczyć się zbyt długo lub brud powróci na powierzchnię. Kontynuuj powtarzanie tego kroku w miarę potrzeb, aż brud zostanie całkowicie usunięty.

Chroń się przed ostrymi chemikaliami

Zanim zabierzesz się za czyszczenie fug w łazience, koniecznie załóż rękawice ochronne. Dzięki temu ochronisz się przed ostrymi środkami chemicznymi i będziesz mieć pewność, że nie skaleczysz się o ostre krawędzie. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie nadtlenku wodoru, który jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny. Jego wysoki poziom kwasowości sprawi, że fuga szybciej się poluzuje i zużyje. Ma on również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Należy również unikać stosowania kolorowych chemikaliów, ponieważ mogą one wyblaknąć na kolor płytek.

Choć użycie myjki parowej może być najłatwiejszym sposobem na poluzowanie fugi, warto zamiast tego zastosować naturalne rozwiązanie czyszczące. Soda oczyszczona, która może być stosowana za pomocą pędzla, może być również stosowana do czyszczenia fug. Mieszanka octu i wody może być również spryskana na płytki i pozostawiona do bąbelkowania przez 30 minut. Jeśli nie jesteś pewien, co użyć, skonsultować się z profesjonalistą.

Reglaze swoją łazienkę na własną rękę

Jeśli szukasz redo swoją łazienkę na budżet, można rozważyć reglazing wannę na własną rękę. Ten projekt nie jest tak skomplikowany, jak może się wydawać i nie wymaga żadnych nowych struktur ani kwestii hydraulicznych. Niektórzy właściciele domów wybierają produkty takie jak Bath Fitter, aby ułatwić i przyspieszyć ten proces. W przeciwieństwie do instalacji nowego wanny, to nie trwa długo, aby zakończyć, i będzie dodać świeżą warstwę farby do łazienki bez breaking the bank.

Przed reglaze wanną, trzeba będzie usunąć starą farbę z chemicznym środkiem czyszczącym i kwasu. Ten krok jest kluczowy dla zapewnienia, że nowa farba przylega do płytki. Jeśli nie usuniesz smaru i brudu, farba prawdopodobnie będzie się odklejać. Ważne jest również, aby wiedzieć, że będziesz potrzebował trzech do czterech warstw błyszczącej emalii. Niemożliwe jest osiągnięcie matowego wykończenia, ponieważ płytki szybko się zabrudzą.

Paint over tiles

Przed rozpoczęciem malowania nad swoimi wypełnionymi fugą płytkami łazienkowymi, upewnij się, że obszar jest czysty i wolny od gruzu. Płytki są często pokryte brudem i zanieczyszczeniami. Wyczyść je dokładnie za pomocą TSP, roztworu, który usunie brud i zanieczyszczenia z powierzchni. Pamiętaj jednak, aby nie wdychać oparów, ponieważ TSP jest środkiem ściernym. Następnie użyj taśmy malarskiej, aby pokryć obszary, które chcesz pomalować.

Aby pomalować nad swoimi płytkami, musisz dokładnie zmierzyć płytki. Następnie przygotuj kolor, który pokryje duże powierzchnie. Jeśli malujesz nad małym obszarem, możesz po prostu szczotkować farbę na poszczególnych płytkach. Następnie użyj szczotki pod kątem, aby uniknąć szorowania sąsiednich płytek lub linii fug. Należy również użyć stabilnej ręki, aby uniknąć szorowania płytki z kolorem. Farba nad płytkami może być czasochłonnym zadaniem, więc planuj z wyprzedzeniem i upewnij się, że masz dużo czasu na ukończenie projektu.

Naprawa fug

Jeśli jesteś zainteresowany renowacją fug w swojej łazience, oto kilka wskazówek, aby Twoje zadanie zakończyło się sukcesem. Po pierwsze, powinieneś dokładnie wyczyścić starą fugę. Możesz nawet kupić przykładowe żetony fugowe w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Fuga jest zazwyczaj sprzedawana w dwóch odmianach: piaskowanej i nieszlifowanej. Wybór rodzaju, który chcesz, zależy od wielkości stawów między płytkami i obszaru, który wymaga renowacji.

Aby usunąć starą fugę, będziesz musiał oczyścić ją za pomocą roztworu białego octu. Następnie należy wyszorować powierzchnię roztworem i dobrze spłukać. Po wypłukaniu starej fugi ważne jest, aby dopasować nową fugę do starej. Aby to zrobić, można użyć piły do fug, aby zeskrobać około 1/8 cala starej fugi i zastąpić ją nową. Ta metoda pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię oraz zapewni idealne dopasowanie.

Lustra montowane na ścianie

Kiedy zdecydujesz się zaktualizować swoją łazienkę, możesz zastanawiać się, jak przejść do usuwania przyklejanych luster montowanych na ścianie. W tym artykule, odkryjesz kroki zaangażowane w ten proces. Przed rozpoczęciem, upewnij się, że jesteś odpowiednio chroniony od wszelkich szkód, w tym koszulę z długim rękawem, parę rękawic i okulary ochronne. Następnie przygotuj swoje narzędzia. Po pierwsze, będziesz potrzebował pistoletu do klejenia. Z tym, będziesz potrzebował grubej globu Liquid Nails. Po uzyskaniu dużego globu, można trzymać lustro do ściany i wcisnąć go do globu. Kiedy to zrobiłeś, lustro będzie siedzieć równo ze ścianą.

Następnie, będziesz potrzebował wiertła. Możesz kupić wiertło do tego zadania lub kupić je w lokalnym sklepie z narzędziami. Przed wywierceniem otworu upewnij się, że płytka jest równa i mocno osadzona. Następnie trzeba będzie przewiercić się przez złom drewna. Jeśli wiercisz w suchej ścianie, upewnij się, że używasz wiertła o tym samym rozmiarze i typie. Zapobiegnie to przypadkowemu uszkodzeniu nowej płytki przez wiertło.

Podobne tematy