Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

W tym artykule, będziemy patrzeć na to, jak wybrać odpowiedni papier ścierny do ostatecznego szlifowania kitu. Omówimy również różne narzędzia, których możesz użyć, w tym siatkę do malowania, blok szlifierski i pistolet. Aby zakończyć pracę ze szpachlą, wykonaj kroki zawarte w tym artykule. Mamy nadzieję, że Ci pomogą.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z robimyremont.pl

Wybór papieru ściernego do ostatecznego szlifowania szpachli

Wybierając papier ścierny do ostatecznego etapu szlifowania szpachli, ważne jest, aby wiedzieć, które ziarno jest najlepsze dla konkretnego zastosowania. Podczas gdy najczęstszym ziarnem jest tlenek aluminium, istnieje również wiele różnych dostępnych materiałów ściernych. Tlenek aluminium jest najtańszym materiałem ściernym, ale nie jest to najlepszy wybór dla każdego projektu. Jeśli pracujesz z odzyskanych części metalowych lub poszarpane drewno, może chcesz mieszać różne materiały ścierne.

320 grit papier ścierny jest najlepszym wyborem dla końcowego szlifowania wypełniacza ciała. Do szpachlowania punktowego należy użyć papieru o granulacji 400. W przypadku podkładu wybierz 600 grit. Celem tego kroku jest wygładzenie powierzchni drewna jak najlepiej, aby farba przylegała prawidłowo. Jeśli zrobisz ten krok poprawnie, możesz nie potrzebować żadnych dalszych kroków szlifowania.

Używanie pistoletu natryskowego

Przed rozpoczęciem malowania, powinieneś zastosować warstwę szpachli ściennej. Jest to kluczowy krok dla uzyskania gładkiego wykończenia i poprawia przyczepność farby. Po wyschnięciu, użyj papieru ściernego, aby zeszlifować nierówne obszary szpachli. Następnie, ponownie zastosować drugą warstwę kitu. Upewnij się, że grubość szpachli wynosi 1,5 mm lub mniej.

Przy nakładaniu szpachli ściennej pierwszym krokiem jest upewnienie się, że ściana jest czysta i wolna od zanieczyszczeń. Po oczyszczeniu powierzchni należy ją lekko zwilżyć używając szmatki, szpachli lub szczotki drucianej. Nałożyć pierwszą warstwę kitu i pozostawić do wyschnięcia na sześć do ośmiu godzin przed nałożeniem drugiej warstwy. Szlifuj ściany, aż kit wyschnie.

Use kit knife to scrape away loose paint. Jeśli otwór jest mniejszy niż srebrny dolar, użyj małej ilości szpachli. Pamiętaj, aby pozwolić na pewne skurcze. Ponadto, piasek ściany z TSP lub gospodarstwa domowego, a następnie prime. Możesz również użyć pistoletu natryskowego do szlifowania ścian po zastosowaniu kitu.

Używanie siatki malarskiej

Aby stworzyć gładką powierzchnię do malowania, musisz najpierw zagruntować ścianę. Nałożenie wałka gruntującego na ścianę przed jej pomalowaniem pozwoli uniknąć zmarszczek i pęcherzyków powietrza. Następnie nałóż masę szpachlową za pomocą siatki malarskiej. Dzięki temu szpachla będzie lepiej przylegać do powierzchni ściany. Następnie możesz nałożyć farbę i zakończyć pracę.

Przy nakładaniu szpachli upewnij się, że powierzchnia jest tak równa, jak to tylko możliwe. Zacznij od nałożenia warstwy podkładu i szpachli i pozostaw ją na co najmniej dwie minuty przed nałożeniem ostatniej warstwy. Użyj papieru ściernego lub szlifierki, aby wygładzić powierzchnię. Możesz również użyć tarki do zeszlifowania powierzchni po nałożeniu szpachlówki.

Możesz użyć szpachlówki do naprawy małych dziur w ścianie. Nałóż pierwszą warstwę, która powinna mieć grubość około 0,125 cala (0,3 cm) i pozwól jej wyschnąć. Kiedy nakładasz drugą warstwę, musisz upewnić się, że kit ścienny ma taką samą grubość jak pierwszy. Następnie możesz nałożyć podkład na oszlifowany obszar i pomalować go.

Używanie klocka do szlifowania

Po nałożeniu masy szpachlowej na ścianę, będziesz musiał ją przeszlifować. Jeśli dziura jest głębsza niż ćwierć cala, może być konieczne zastosowanie więcej niż jednej warstwy szpachli. Łata o powierzchni sześciu cali kwadratowych zajmie kilka minut na szlifowanie. Jeśli nie masz szlifierki ręcznej, możesz użyć papieru ściernego, gąbek do szlifowania lub bloków do suchej zabudowy.

Po zakończeniu pierwszej warstwy, możesz zastosować drugą warstwę kitu. Możesz ją nakładać pionowo lub poziomo. Niektórzy preferują ten pierwszy sposób, ale aplikacja pozioma daje gładsze rezultaty i skraca czas szlifowania. Obie metody są równie skuteczne, ale lepiej jest użyć bloku szlifierskiego do szlifowania ścian po nałożeniu kitu.

Klocek szlifierski ma szeroki zakres ziarnistości od 80 do 220. Są one powszechnie stosowane w spackling i naprawy suchej zabudowy. Choć nie wytrzymują tak długo jak papier ścierny, są świetne do różnych zadań. I są stosunkowo tanie w porównaniu z papierem ściernym, który spowoduje uszkodzenie ścian.

Podobne tematy