Etapy-Budowy

Przejdź z nami każdy etap budowy po kolei. Wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zacząć i zakończyć budowę domu, altanki, basenu i innych podobnych inwestycji.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć zbudować drewniane ogrodzenie. Należą do nich włamywacze i zwierzęta. Jeśli planujesz zbudować ogrodzenie dla swojej działki, będziesz musiał rozważyć następujące czynniki:

Zwierzęta

Używanie wysokich ogrodzeń jest niezbędne, aby zapobiec ucieczce zwierząt, ale możesz również zbudować bramy i zainstalować szpulę do bram. Brama zapewnia dostęp do działki i nadaje ogrodzeniu profesjonalne wykończenie. W zależności od gatunku zwierząt, które planujesz hodować, możesz zbudować ogrodzenie wysokie lub niskie. Niezależnie od wysokości ogrodzenia, powinieneś pamiętać o dodaniu bram dla wygodnego dostępu zwierząt.

Włamywacze

Główna różnica pomiędzy ogrodzeniem Twojej działki a jego brakiem tkwi w rodzaju materiału, który wybierzesz na ogrodzenie. Ogrodzenie z solidną podmurówką jest znacznie mocniejsze niż takie bez mocnego fundamentu. Ogrodzenie wykonane w domu może być tanią opcją i nadal być skuteczne przeciwko włamywaczom. Materiały, które wybierzesz, zależą od Ciebie, ale najważniejsze jest, aby wybrać coś, co wytrzyma próbę czasu. Włamywacze nie będą dwa razy myśleć o kradzieży cennych rzeczy z twojego domu, jeśli jest w niepozornym miejscu.

Choć wysoki drewniany płot może być atrakcyjny, jest to również łatwy sposób dla włamywaczy, aby go pokonać. Złodzieje częściej celują w domy w nocy, a solidne ogrodzenie zapewnia im miejsce do ukrycia się i impuls w ich wysiłkach. Co więcej, ogrodzenie o wysokości ośmiu stóp zniechęci włamywaczy, ponieważ trudniej jest im się przemknąć.

Budując ogrodzenie dla swojej działki, nie zapomnij o zachowaniu obszaru między drutem kolczastym a ziemią poniżej. Wysokie krzewy stanowią osłonę dla włamywaczy, dlatego należy je przycinać. Zainstalowanie znaku „Uwaga na psa” również pomoże chronić Twój dom. Ponadto, należy sprawdzić polisę ubezpieczeniową właściciela domu, aby upewnić się, że masz odpowiednie pokrycie. Wreszcie, rozważ zainstalowanie radia lub telewizora, aby odstraszyć włamywaczy.

Ogólnie, większość ludzi to stworzenia z przyzwyczajenia. Ustawiają codzienną rutynę i rzadko ją zmieniają. To sprawia, że są łatwym celem dla włamywaczy, ponieważ obserwują okolicę. Mogą również zobaczyć, kiedy są najlepsze czasy, aby uderzyć. Ponadto, wiele osób jest nieświadomych swoich sąsiadów i nie chce angażować się w sprawy sąsiedzkie. Ogrodzenie domowej roboty będzie również trzymać z dala od włamywaczy i chronić Twoją własność.

Prywatność

Jeśli chciałbyś stworzyć ogrodzenie, aby chronić swoje podwórko, możesz to łatwo zrobić w domu. Drewniane słupki i sztachety powinny być rozstawione w odległości co najmniej 8 stóp. Poziome i pionowe szyny powinny być zrównane ze sobą, a ogrodzenie musi rozciągać się aż do domu. Możesz użyć bejcy do drewna lub betonu, aby wykończyć ogrodzenie. Oprócz bejcy, można kupić deski batter w Home Depot lub Lowes, i pomagają one line up słupki ogrodzenia.

Przed rozpoczęciem projektu DIY, ważne jest, aby zidentyfikować granice swojej własności. Nie zbaczaj na podwórko sąsiada. Twoi sąsiedzi mogą narzekać, jeśli twój płot przekroczy ich ziemię. Ustaw ogrodzenie z powrotem od linii własności lekko tak, że nie narusza ich. Możesz narysować układ ogrodzenia za pomocą drewnianych palików i sznurków. Po zaznaczeniu granic, możesz zacząć ciąć drewno i układać ogrodzenie.

Jeśli chciałbyś mieć ogrodzenie, które blokuje widok na twoje podwórko, możesz wybrać między piką a pionowymi panelami drewnianymi. Jeśli masz mały ogród, solidne ogrodzenie może wyglądać zbyt przytłaczająco. Spróbuj wymieszać materiały, aby nadać swojemu ogrodzeniu prywatności więcej charakteru. Możesz połączyć go z ogrodzeniem łupkowym lub kamiennym murem. Białe ściany ogrodzeniowe są również świetnymi opcjami i tworzą nowoczesny śródziemnomorski feel.

Jeśli nie jesteś poręcznym typem, możesz zrobić tymczasowe ogrodzenie z PVC lub winylu. Te tymczasowe ogrodzenia mogą być przycięte, aby stworzyć skomplikowane wzory. Alternatywnie, można zdecydować się na budowę bardziej trwałego ogrodzenia prywatności za pomocą cegieł. Ceglane ściany mogą być zbudowane do dowolnej wysokości i mogą być nawet wyposażone w czujniki ruchu i systemy nadzoru. Drut elektryczny i odłamki szkła mogą również dodać prywatności do Twojego ogrodzenia.

Drewniane ogrodzenia

Jeśli budujesz swoją własną działkę ogrodową, możesz zastanawiać się, jak zrobić drewniane ogrodzenia dla niej. Istnieje wiele różnych rodzajów płotów, które możesz zbudować. Jednak jednym z najczęściej spotykanych jest ogrodzenie pionowe. Jest ono zazwyczaj wykonane z pionowych słupków, które są zakotwiczone w ziemi. Możesz również dodać poziome szyny między słupkami, pionowe „wypełnienie”, butted deski, rozstawione pikiety, solidne panele ze sklejki lub inne towary arkuszowe.

Aby ustawić drewniane ogrodzenie, będziesz musiał najpierw wykopać dziurę w ziemi. Wykopać ten otwór do tej samej głębokości, co wysokość słupków ogrodzenia. Wypełnij otwór betonem i pozwól mu utwardzić się przez 24 godziny. Następnie trzeba będzie umieścić słupki w ziemi. Po umieszczeniu słupków, użyj sznurka, aby poprowadzić Cię w umieszczaniu ich prawidłowo. Upewnij się, że pozostawiasz mały kopiec wokół każdego słupka, aby utrzymać wodę z dala od drewna. Wylewanie betonu może zająć kilka dni, więc sprawdź wcześniej pogodę.

Istnieją trzy główne elementy drewnianego ogrodzenia. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie użyć ciśnieniowo traktowane sosny dla postów. Głębokość betonu powinna wynosić jedną trzecią całkowitej długości słupka. Upewnij się, że posty są wystarczająco głębokie, aby wspierać ogrodzenie. Ogrodzenia prywatności, w szczególności, są dość ciężkie, więc ważne jest, aby wybrać posty, które będą wspierać ciężar ogrodzenia. Upewnij się, że dolna część słupków znajduje się 6 cali poniżej linii mrozu, aby zapobiec ich wylewaniu w zimie.

Możesz również użyć linii murarza, aby oznaczyć słupki, które powinny być około 24 cale od siebie. Kiedy już to zrobisz, nadszedł czas, aby przymocować szyny do słupków. Szyny powinny być mocno przymocowane do słupków. Odstępy między szynami zależą od wybranego przez Ciebie stylu. Dodatkowo możesz użyć krawędzi desek, aby zachować spójność odstępów.

Ogrodzenia z siatki drucianej

Używając desek 1×4 na sztachety, możesz zbudować ogrodzenie. Zacznij od dolnej szyny jak najbliżej ziemi i upewnij się, że jest równa. Użyj nożyc do cięcia drutu, aby odciąć nadmiar drutu. Wkręć słupki na miejsce, a następnie przymocuj górną szynę. Po zamontowaniu ogrodzenia siatka powinna znajdować się około 10-15 cm od ziemi. Pamiętaj, że to dlatego, że woda i gruz mogą gromadzić się pod ogrodzeniem.

Siatka druciana, którą kupujesz do tego projektu, jest w wielu różnych kształtach. Możesz wybierać między kwadratami 1/4 cala, prostokątami 2 cale na 4 cale i diamentami. Możesz również uzyskać go w różnych wysokościach. Aby Twoje ogrodzenie z siatki drucianej było bardziej estetyczne, dodaj do siatki kolorowe włókna syntetyczne lub motywy kwiatowe. Chociaż te ogrodzenia mogą zająć trochę czasu, aby zakończyć, wynik końcowy będzie wart wysiłku!

Aby zainstalować ogrodzenie z siatki drucianej, trzeba będzie zaznaczyć granicę działki i wyrównać obszar, w którym pójdzie ogrodzenie. Upewnij się, że zmierzysz i zaznaczysz wysokość ogrodzenia z drutu, zanim zaczniesz. Dolna szyna powinna być sześć do dziesięciu cali od ziemi. Po zmierzeniu i zaznaczeniu miejsca, można wyciąć nacięcia za pomocą piły tarczowej. Jeśli drewno jest zbyt małe, aby zmieścić się w wycięciach, użyj dłuta, aby je wyciąć.

Po wycięciu siatki drucianej do pożądanej długości, rozpocznij proces mocowania siatki do słupka za pomocą metalowej zszywki. Pamiętaj, aby użyć mocnej zszywki do zabezpieczenia siatki do słupka. Po zakończeniu, zainstalować bramę. To zapewni, że twój płot jest bezpieczny. Nadszedł czas, aby dodać mechanizm zatrzaskowy! Istnieje wiele rodzajów zatrzasków do wyboru.

Podobne tematy